Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Zataženo, déšť 10°C

Tragická smrt mašinfíry Martina (†40): Bolestivý vzkaz rodiny na parte! S pohřbem pomohou České dráhy

Autor: Jonáš Kříž - 
20. července 2020
10:41

Doma na něj čekala manželka a dvě malé děti. Z práce se ale strojvůdce Martin H. (†40) už nevrátil, zemřel po nárazu ve zdemolované kabině vlaku. Nyní jeho rodina chystá pohřeb.

Drážní inspekce téměř týden rozplétá příčiny tragéde u Českého Brodu, při které osobní vlak CityElefant z Prahy do Řečan nad Labem údajně až v 70kilometrové rychlosti narazil do stojícího poštovního vlaku. Strojvůdce Martin H. (†40) nehodu zaplatil životem. Další více než tři desítky lidí se zranily.

Po mašinfírovi, pro kterého byla podle jeho známých na prvním místě vždy rodina, zbyla manželka, dvě děti a bratr. „S bolestí v srdcích oznamujeme všem přátelům a známým smutnou zprávu, že nás navždy opustil náš milovaný manžel, tatínek, syn, bratr, švagr, strýc a kamarád,“ stojí v textu smutečního oznámení, které má Blesk k dispozici.

Video Městští strážníci byli první u srážky vlaků u Českého Bordu - Facebook - Český Brod

Poslední rozloučení bude v pátek v Ústí nad Orlicí. Pomoc rodině při uspořádání pohřbu přislíbily České dráhy. „Je nám velice líto, že k té události došlo. Rodina to velmi těžce nese a chtěli jsme jí pomoci. Byla zřízena nadace ČD a ČD Cargo. Zástupci Českých drah se pohřbu zúčastní. Dál bychom se k tomu neradi vyjadřovali,“ řekla Blesku mluvčí drah Gabriela Novotná.

96395 ( 21. července 2020 20:45 )

prilis

96395 ( 21. července 2020 20:45 )

Drahy mely uvest, ze v takovem pripade smi jet dal se 100km/h, nic neporusil. Na cervenou zastavil a dal jel 70 km/h. Tak musi zmenit predpisy, ze nesmi jet dal dokud nedostane pokyn z dispecinku. Uz je tech nehod prioslis, drahy musi konecne jednat.

honzatrx ( 21. července 2020 19:16 )

Ať se to komu líbí nebo ne, každopádně fatálně porušil předpisy. Měl červenou, zastavil, pak se ale rozjel, což sice za určitých podmínek lze, ale pouze takovou rychlostí, aby stačil vlak bezpečně zastavit na dohledovou vzdálenost, což tento strojvůdce nerespektoval a rozjel se na 80 km/h. Proč tak učinil, je úkolem vyšetřování. Vědomé porušení, nedbalost, fyzická indispozice...

JaNat ( 21. července 2020 11:05 )

Kdo tady fňuká? Včera sis strachy málem cvrnkla do gatí a vyhrožovala, zastrašovala. Dnes mi opět vyhrožuješ? Ty si myslíš, že se tě bojím? Tak honem pospěš si, šup, šup. Dolejzáš za mnou, pořád se u mých komentářů zviditelňuješ, ty beze mně nemůžeš být, ale já bez tebe ano.

sumecekkapr ( 21. července 2020 09:20 )

fňuk, fňuk, fňuk. Neboj, ještě bude sranda, ti dám Janinku, že tě na chatě nepoznaj ani mravenci a naposledy, já chci, abys tady uvedla mé jméno a taky číslo bot a občanky, máš ode mne požehnání, tak sebou mrskej. Bude sranda, významná blogerko a cestovatelko vybraného chování, zasměješ se od srdíííška

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud