Sobota 12. června 2021
Svátek slaví Antonie, zítra Antonín
Oblačno, bouřka 25°C

Záběry z ohnivého pekla, při němž zemřelo 41 lidí: Pasažéři plakali a křičeli! Uhořeli kvůli kufrům?

Autor: ital - 
6. května 2019
09:05

K obrovskému neštěstí došlo v neděli na moskevském letišti Šeremetěvo, kde muselo nouzově přistát letadlo, jemuž začal hořet motor. Než lidé stihli letoun opustit, byla z něj už jen obrovská hořící koule. Šokující video pořízené jedním z cestujících zachycuje hořící motor na levém křídle a také zběsilý křik pasažérů. Při havárii zahynulo celkem 41 lidí, z toho dvě děti. Příčina požáru zatím zůstává nejasná, spekuluje se ale o zásahu bleskem. Evakuaci lidí pak zřejmě zkomplikovalo také to, že se cestující zdržovali se zavazadly, která si brali s sebou z letadla ven. 

Křik, panika a hořící motor na levém křídle, to zachycuje šokující video pořízené jedním z pasažérů letadla, které muselo o víkendu nouzově přistát na letišti Šeremetěvo v Moskvě. Po dosednutí už byla z letounu obrovská hořící koule. V jeho útrobách nalezlo smrt 41 cestujících, z toho dvě malé děti. Podle zpráv se lidé sedící v zádi letadla otrávili oxidem uhelnatým a ztratili vědomí dříve, než uhořeli zaživa.

Video Panika a křik v hořícím letadle - youtube

Jeden z cestujících letu SU1492, který měl na palubě 78 lidí, řekl: „Seděl jsem před motorem a viděl, jak se všechno rozpouští. Nějak se mi podařilo dosáhnout nouzového východu, ale nadýchal jsem se oxidu uhelnatého. Všichni křičeli: ,Rychle, dělejte, kousek doleva až k východu!´ Nakonec se mi podařilo vyskočit z letadla.“

„Mnoho pasažérů zpozdilo nouzovou evakuaci, protože navzdory veškerým instrukcím začali vytahovat svá příruční zavazadla z přihrádek nad hlavou,“ informoval letištní personál.

Letadlo vzlétlo z letiště Šeremetěvo a mířilo do destinace Murmansk. Muselo se ovšem vrátit, protože hlásilo technické problémy. Když stroj dosedl na zem, už byl v plamenech. Jakmile se po přistání letadlo zastavilo, křičící lidé vybíhali z hořícího vraku s dětmi v náručí. Mnoha lidem se podařilo uniknout díky nouzovým skluzavkám, které se ihned po tvrdém dopadu nafoukly.

Nepotvrzené zprávy informují, že letadlo Suchoj Superjet 100 mohl zasáhnout blesk, jelikož v ten den řádila okolo Moskvy bouřka. Přesná příčina však dosud zůstává nejasná. Ruští vyšetřovatelé nyní zjišťují, zda piloti porušili bezpečnostní předpisy.

tomik007 ( 6. května 2019 18:02 )

Pasažéři plakali a nekteri si balili kufry. SSSR  

hradnihulvat ( 6. května 2019 17:58 )

boyss, promiň debile, že jsem ve svém předchozím příspěvku zapomněl ve
tvém debilním nicku jedno "s". Za to se ti omlouvám.

hradnihulvat ( 6. května 2019 17:54 )

boys, víš, my normální lidé ani prasatům jako jsi ty, podobné věci
nepřejeme. Na rozdíl od tobě podobných debilních idiotů si lidského
života vážíme. I života takového debila, jako jsi ty.

zemanbures ( 6. května 2019 17:33 )

mckenzie, ty prase, přeji ti, aby tě potkal ještě horší osud než ty
chudáky.

zemanbures ( 6. května 2019 17:29 )

Třeba bylo 101. Náhoda je náhoda. Vojáka ve válce třeba kulka stokrát
minula a ta sto první ho zabila. Náhoda.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání