Středa 30. září 2020
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 14°C

Jedovaté cukety mohou i zabít! Jak se vyvarujete otravy?

Autor: B. Kabátová, K. Jelínková, J. Kovářová - 
20. července 2020
05:02

Zní to až neuvěřitelně! Ale i tak nevinně vypadající zelenina, jako je cuketa, může být jedovatá! Své o tom ví Danielle Baxterová (38) z britského Essexu, která se cuketou ze své zahrádky otrávila a skončila na pohotovosti. Jak se podobnému osudu vyhnout?

Mladé mamince Danielle Baxterové se pár hodin po snědení doma vypěstované cukety udělalo tak zle, že si musela zavolat záchranku. A trvalo pět dní, než jí bylo lépe.  

Jed ze zahrádky

Co se Britce stalo? Poté, co snědla orestovanou domácí cuketu, měla vysokou teplotu, průjem a zvracela. Když projevy otravy neustupovaly, napadlo ji podívat se na internet a našla, že cukety mohou produkovat jed. Takže si okamžitě zavolala pomoc. 

Některé často doma vypěstované cukety (ale i okurky, dýně nebo melouny) mohou obsahovat nadměrné množství toxinu zvaného kukurbitacin, který způsobuje otravu.

Co způsobuje kukurbitacin?

Dráždí sliznice trávicího ústrojí a podle požitého množství způsobuje žaludeční nevolnost a průjem. Ve většině případů se však nejedná o žádný velký problém, výjimečně však může jed organismus i zcela přemoct. Do rizikové skupiny patří především senioři a děti. 

Jak otravě předejít?

Ochutnávejte zeleninu před úpravou (a to i při přípravě pokrmů pro děti!). Pokud je hořká, nejezte ji! Sklízejte mladé plody, u nichž je pravděpodobnost hořkosti minimální, ačkoliv není vyloučena. Používejte cukety jen z kvalitní sadby. Semínka různých kříženců mohou být riziková.

Hořké = jedovaté

Takže než začnete zpracovávat plody ze své zahrádky, ochutnejte je. Pokud jsou hořké či trpké, neriskujte své zdraví a vyhoďte je! „To, že nám okurky nebo cukety nechutnají, je vlastně signál, kterým rostlina říká: ‚Pozor, tohleto nejez‘,“ uvádí Tomáš Moravec z Ústavu experimentální botaniky AV ČR a dodává:

Bacha na velké horko!

Nebezpečí tvorby jedu v tykvovité zelenině roste v závislosti na mnoha faktorech. „Většinou nejčastějším faktorem, který způsobí, že je hladina kukurbitacinu vyšší, jsou velká horka a sucha, která způsobí rostlině stres,“ vysvětluje odborník.

Jed může vznikat i neodborným pěstováním. Například když zahrádkář vyseje cukety na záhonku v blízkosti okrasných tykví, oba druhy se tak opylováním mohou zkřížit. Dalším rizikovým faktorem je pěstování zeleniny z vlastních semínek nebo i nesprávné zavlažování.

Nebezpečí číhá také v lese na nezkušené houbaře. Dejte si pozor na prudce jedovatou muchomůrku zelenou. Podle jakých znaků ji rozpoznat, zjistíte v následujícím videu. 

ivoadler ( 20. července 2020 15:31 )

Cuketa? Nikdy. Sousedi, co to pěstují, nám to furt cpou a já to nenápadně vyhazuji. Nevím, je to pro prasata nebo pro kozy?

Knight ( 20. července 2020 10:51 )

Knight ( 20. července 2020 10:51 )

Tak tohle je tedy Blesku zase ostuda!! Kdo ty články u vás píše, že nezná ani základy gramatiky českého jazyka? Absolventi zvláštních škol? Napsat ve slově opylování měkké I, to už je na vyhazov tragédi!

.tg.bb ( 20. července 2020 09:59 )

Blesku, jak vypadá "opilování" u rostlin? A co ta vazba "vyvarovat se otravě"? Ech. Ovlivňujete čtenářstvo, které tyto zhůvěřilosti nevědomky vstřebává. Vraťte se na základku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud