Padající kameny v Medvědí soutěsce zasáhly turisty: Nejméně dvě ženy nepřežily!

Rakouská horská služba při zásahu (ilustrační foto)  (Autor: FB/ Rakouská horská služba)
Aktualizováno -
8. července 2020
17:36
Autor: ČTK, yks - 
8. července 2020
16:31

V turisticky oblíbené Medvědí soutěsce v jihorakouské spolkové zemi Štýrsko se uvolnila skála. Padající kameny pak zasáhly několik lidí a dva z nich zabily. S odvoláním na záchranáře to ve středu uvedla agentura APA. Podle rakouského tisku se jednalo o 2 ženy.

Neštěstí se stalo poblíž obce Mixnitz severně od Štýrského Hradce. Dva lidé zahynuli a dalších osm bylo těžce zraněno, sdělila agentuře APA horská záchranná služba.

Úřady neuvedly, zda oběti patřily k jedné skupině, ale rakouský portál Krone uvedl, že zemřely 2 ženy a zranilo se 8 lidí. Oběťmi jsou 50letá Maďarka a 21letá Rakušanka.

K místu neštěstí byly vyslány čtyři vrtulníky - dva rakouského automotoklubu ÖAMTC, jeden policejní a jeden armádní.

Dalších nejméně osm lidí bylo zraněno, někteří z nich vážně. K záchraně zasažených turistů byly nasazeny čtyři vrtulníky. Záchranné a vyprošťovací práce naplno pokračovaly i odpoledne.

Vyhlášená Medvědí soutěska je pro záchranáře obtížně přístupná. Museli i s materiálem slaňovat po strmých skalních stěnách, nebo k místu neštěstí naopak vystoupat z hodinu vzdáleného Mixnitzu, který je branou do soutěsky. Do záchranné operace se zapojila horská záchranná služba, Červený kříž, horská policie, automotoklub ÖAMTC a také armáda.

Záchranné síly prohledávaly i ledově studený Mixnitzký potok, který přírodní scenérií protéká. V potoce by mohly případně být ještě další oběti, poznamenala APA. Skupinu záchranářů s kanoí i s materiálem do oblasti přepravila armáda.

Medvědí soutěska je kamenitá rokle, jejíž vápencové stěny ční až 300 metrů k nebi. V minulých letech několikahodinovou pěší túru přes desítky dřevěných můstků, lávek a žebříků podle rakouského rozhlasu a televize ORF absolvovalo na 40.000 návštěvníků ročně.

brano34 ( 8. července 2020 19:54 )

Skály zvětrávají a padající kameny ohrožují životy i v našich horách.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud