Pobodal přítelkyni, její matku zabil: Podezřelý z Kutné Hory čelí drsným obviněním!

7. července 2020
14:15

Kriminalisté obvinili z vraždy osmadvacetiletého muže, který podle nich v sobotu v Kutné Hoře pobodal třiatřicetiletou přítelkyni a její matku. Partnerka skončila v nemocnici, třiašedesátiletá matka útok nepřežila. Obviněnému hrozí 15 až 20 let nebo výjimečný trest, soud bude rozhodovat o jeho vzetí do vazby. Motiv činu policisté vyšetřují, podle prvotních zjištění mohlo jít o dlouhodobé osobní spory.

Událost se stala v sobotu před 22:00 v rodinném domě. Obviněný v bytě zasadil přítelkyni přes dvě desítky bodných ran. Matku, která se snažila dceři pomoci, bodl více než pětkrát. "Starší z žen na následky zranění zemřela přímo na místě, mladší, vážně zraněná, ještě stačila vyběhnout před dům a přivolat pomoc," uvedla mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Podezřelý utekl a policisté po něm pátrali. Dopadnout se ho podařilo v neděli dopoledne, zhruba po 12 hodinách od spáchání činu, v Nových Dvorech nedaleko Kutné Hory. Muže zadržel v době osobního volna policista, který se předtím podílel na pátrací akci po podezřelém.

Následující den kriminalisté zahájili trestní stíhání pro podezření ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Okresní soud v Kutné Hoře bude v úterý podle Suchánkové rozhodovat o vzetí obviněného do vazby. "Navrženy byly všechny tři důvody, tedy aby se muž neskrýval, nepůsobil na svědky a trestnou činnost neopakoval," dodala mluvčí.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud