Středa 8. prosince 2021
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno -1°C

Michaela (†15) zbaběle ubodali starší kamarádi: Zabili ho kvůli pomluvě

Autor: jžk - 
21. června 2020
14:26

Nic netušící Michael Irving (†15) byl nalákán 3. září 2019 do pasti staršími hochy, o kterých si myslel, že jsou jeho přátelé. Na základě nepotvrzené pomluvy, kdy údajně sexuálně napadl dívku, ho brutálně ubodali k smrti před nákupním centrem Westfield v Londýně. 

Mladý Michael byl nalezen s bodnými zraněními poté, co byla policie upozorněna na potyčku v Byford Close ve východním Londýně. Bohužel, záchranáři pro něj už nemohli nic udělat, a teprve patnáctiletý chlapec se tak stal stou obětí vražd, které se staly v hlavním městě Anglie od začátku roku. 

Obžalovaní chlapci pozvali Michaela do nákupního centra Westfield, odkud ho odvedli asi 15 minut cesty do obytného bloku. Oba starší chlapci byli vyzbrojeni noži, měli u sebe kukly a rukavice.

Rozhodli se potrestat mladšího kamaráda za to, že údajně sexuálně obtěžoval sestru staršího útočníka. Toto tvrzení Michael opakovaně popíral, i přes to se jej rozhodli krutě potrestat.

Chlapec utrpěl četná bodná zranění, osudným se mu stala rána přímo do srdce. Útočníci poté utekli a umírajícího chlapce našel až kolemjdoucí, který ho držel za ruku do posledního okamžiku, kdy zemřel na chodníku před příjezdem sanitky.

Žádný motiv nemůže omluvit tak nemilosrdný a zákeřný plán,“ řekl soudce Martin Edmunds, který nezletilé útočníky v pátek odsoudil. Sedmnáctiletého chlapce odsoudil nejméně k 14,5 rokům ve vězení, šestnáctiletý si ve vazbě pobude aspoň 10,5 let.

Matka zavražděného popsala Michaela jako zranitelného a důvěřivého hocha. Měl problémy s učením, ale celkově byl brán za oblíbeného a pohledného teenagera, který se nechal snadno zmanipulovat. „Můj život a životy všech v rodině se od té doby změnily. Přetrvává neustálý pocit, že něco chybí - že to něco je Michael,“ uvedla v prohlášení paní Irvingová.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání