Svíčky pro vraha z Vrútek?! Na místě smrti Ivana (†22) vznikla pieta, pochybila policie?

Autor: ran - 
15. června 2020
13:18

V neděli se na veřejnosti objevilo šokující video obsahující podle všeho zneškodnění Ivana, který na základní škole ve Vrútkách na Slovensku pobodal pět lidí a jednoho člověka zabil. Na místo jeho smrti přesto lidé nosí svíčky. Další otázky vzbuzuje provedení samotného policejního zákroku. Co na něj říká zkušený kriminalista?

Video, pořízené patrně pouliční kamerou, ukazuje, jak Ivan zaútočil nožem na dva zasahující policisty, kteří se ho snažili zadržet. Oba strážci zákona v sebeobraně střílejí, pachatel padá k zemi a umírá. Při akci odražené projektily poraní i oba zasahující policisty. Jen malou chvíli před smrtícím incidentem se navíc na místě nachází skupinka žen s dětmi, která se ale podle svědků včas uchýlila do bezpečí místního fitcentra. 

Bývalý vyšetřovatel Matěj Snopko pro televizi Markíza policisty za zásah pochválil. Zdůraznil, že hodnotit policejní práci v tomto případě je komplikované, protože zasahující měli jen zlomky vteřiny na reakci. „Udělali to nejlepší, co uměli. Výsledek je smutný, ale zajistili tak, že vrah nemohl pokračovat v zabíjení. Zachránili životy lidí i životy své,“ znělo hodnocení bývalého policisty.  

Pochvalná slova za rychlost zásahu přidalo i nejvyšší vedení slovenského policejního sboru. „To, že policie byla na místě do 5 minut a zásah skončil do deváté minuty, myslím můžeme označit za velký úspěch,“ řekl policejní mluvčí Milan Lučanský. 

Matěj Snopko ale zároveň přidal drobnou kritiku, když řekl, že by se policie mohla z tohoto případu i poučit. „Apeluji na vedení policie, aby nakoupilo a naučilo své lidi pracovat s nesmrtícími zbraněmi, jako jsou pendreky a sítě, protože pak by i ten pachatel přežil,“ uvedl pro Markízu.

Ze záběrů televize je patrné, že na chodníku v místě, kde bývalý žák a mladý vrah Ivan zemřel, se objevily svíčky. Kdo je tam umístil a jaké k tomu měl motivy, však slovenská média neuvedla.

jussuf ( 4. července 2020 06:09 )

Pat a Mat zasahujú - navzájom sa postrelili
,,Obaja policajti, ktorých zasiahli odrazené guľky zo služobných zbraní, skončili v nemocnici."( zo správy Policajnej inšpekcie)

JaNat ( 15. června 2020 23:48 )

Tak tuhle hloupost si nechám ráda patentovat, ale dokud budou lidé jako ty před tím vším zavírat oči, pak se budeme mít na co těšit. Hlavně, že se to tebe netýká, co?

petrolinda ( 15. června 2020 23:37 )

Svíčky pro vraha? A demonstrace a rabování po celém světě kvůli černému kriminálníkovi?
Zvrácený svět.

JaNat ( 15. června 2020 19:17 )

Zažila jsem šikanu ve škole, odpornou, ne na sobě, ale spolužákovi. Dlouho to kluci dělali tajně na záchodě, pak mu začali ve třídě plivat do pusy a on to musel polykat, slibovali mu, že mu budou i do pusy urinovat. Byli jsme 12 letí. Holky se ze strachu stáhly do rohu a mlčely. Já a ještě jedna jsem šly za učiteli a nahlásily to. Naštěstí tam tehdy byla rázná učitelka, která tomu udělala konec.

JaNat ( 15. června 2020 19:06 )

opr.:...stála...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud