Zvrácená zábava: Osm bezdomovců otrávil výtažkem z chilli, pak to natáčel

Ilustrační foto  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
13. června 2020
07:18

Úřady amerického státu Kalifornie obvinily 38letého Williama Roberta Cableho z toho, že otrávil osm lidí bez domova silným výtažkem z pálivých papriček, který byl podle prokuratury dvakrát silnější než pepřový sprej. Reakci svých nic netušících obětí si přitom nahrával na video.

Podezřelý se podle obžaloby obracel na lidi bez domova v oblasti města Huntington Beach a nabízel jim jídlo, v němž byla přidaná extrémně dráždivá látka obsahující kapsaicin. Ten se získává z chilli papriček a je hlavní přísadou pepřových sprejů.

Cable některým svým obětem řekl, že se účastní zvláštní výzvy, a dal jim pivo, aby je přesvědčil k požití látky. Další však nevěděli, že jídlo, které dostali, tuto skrytou ingredienci vůbec obsahuje.

Několik lidí po požití látky projevovalo symptomy záchvatu, jiným se špatně dýchalo či zvraceli. Několik osob skončilo v nemocnici.

"Využil je a otrávil je pro vlastní zvrácenou zábavu a jejich bolest si nahrával na video, aby ji mohl prožívat znovu a znovu," řekl prokurátor okresu Orange County Todd Spitzer.

Cable čelí osmi obviněním z otravy a hrozí mu až 19 let vězení. Přitěžující okolností navíc v jeho případě je, že jedna z obětí byla důchodového věku a také že do své činnosti zahrnul další nezletilou osobu.

BBC připomíná, že soud loni poslal na 15 měsíců za mříže španělského youtubera za to, že obelstil bezdomovce, aby snědl sušenku naplněnou zubní pastou.

 

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud