Tragédie ve Slaném, kde Kubíčka (†7) zabil autobus: Truchlí škola i vesnice

Autor: jk - 
12. června 2020
05:00

U vchodu jedné ze základních škol ve Slaném je vyvěšen černý prapor. Právě sem totiž chodil Kubíček (†7), kterého na nástupišti tamního autobusového nádraží zabil autobus. Zdrcená rodina se zatím připravuje na poslední rozloučení se svým chlapečkem.

V osudné úterý 9. června se chlapec s největší pravděpodobností vracel ze školy, kam měl v září nastoupit do druhé třídy. Pravidelně jezdil stejnou linkou do vesnice kousek za Slaným, kde s početnou rodinou bydlel. V den tragédie se s Kubíčkem domů vracel i jeho starší bráška. 

Podle zjištění Blesku se totiž obvykle oba chlapci, kteří mají ještě dalšího bratříčka, ze školy vraceli společně. Kubíček se ale tentokrát nevrátil... Smutek zahalil i celou vesnici, podle místních byl chlapec andílek. „Chodil k nám se svými bratříčky hrát si s našimi dětmi. Je hrozné, co se stalo...“ řekla Blesku známá rodiny, která se také vypořádává s nesmírnou tragédií.

Neměli ho zvedat?

Policie dál šetří, proč autobus vjel do lidí na nástupišti. Už vyloučila, že by hrál roli alkohol či zdravotní stav řidiče. Pracuje i s často zmiňovanou verzí o zaseknutém plynovém pedálu. 

Video Autobus vjel ve Slaném na zastávku plnou lidí. Dítě zemřelo - Blesk.cz - David Malík

S tou souhlasí i autobusák Pavel, který byl na místě v okamžiku neštěstí. „Zatočil a najednou se rozjel na plný plyn. Obě ruce měl na volantu. Měl co dělat, aby to vytočil. Motor běžel pod plynem ještě chvíli potom,“ řekl Blesku a upozornil, že lidé se zraněným chlapcem po nehodě manipulovali. „Hned ho sebrali, nosili ho tady, sháněli vodu. Podle mě ho měli nechat ležet a nehýbat s ním,“ dodal.

JaNat ( 12. června 2020 14:12 )

Uvidíme, pro rodinu je to strašné, ale i pro řidiče. Sama jsem zvědavá co ukáže vyšetřování. Někdy by musel člověk věřit na osud, ta dívenka a jiní stačili uskočit, malý Kuba ne. Prostě strašné.

zkratik ( 12. června 2020 13:52 )

MrdejLachtanaDoUcha ( 12. června 2020 13:24 )

Ještě mě napadlo, že taky mohla prasknout ta pružinka, která má vrátit plynový pedál zpět nahoru i to se teoreticky může stát ale i pro tyhle případy je tam ten nouzovej hříbek

MrdejLachtanaDoUcha ( 12. června 2020 13:19 )

To já bych si nedovolil někoho lynčovat, samozřejmě počkejme na soud, jen jsem napsal nějakej názor. S tím plynem, těžko říct no, mechanický plyn na lanko, nebo strunu, byl naposled ve staré Karose řady 7. Od nových zaoblených karos řady 9 už byl plyn vždycky elektronický a to i u SORek i u city busů. Jsou tam elektronické snímače, které se nerozbijejí. Ani nemají žádnou možnost se zaseknout. Samozřejmě, pokud se někam třeba dostane voda, tak i elektronika se může zbláznit. To ano. No jsem zvědavý jak to dopadne a doufám, že se výsledky dozvíme.

zkratik ( 12. června 2020 13:01 )

přesně tak,teorii ovládáme každej,ale praxe je jiná.Člověk v tu chvíli zapomene na všechny rady,pak zpanikaří a stane se i to,že kluka měli nechat na zemi.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud