Pátek 24. března 2023
Svátek slaví Gabriel, zítra Marián
Oblačno 17°C

Tragédie ve Slaném, kde Kubíčka (†7) zabil autobus: Truchlí škola i vesnice

Autor: jk - 
12. června 2020
05:00

U vchodu jedné ze základních škol ve Slaném je vyvěšen černý prapor. Právě sem totiž chodil Kubíček (†7), kterého na nástupišti tamního autobusového nádraží zabil autobus. Zdrcená rodina se zatím připravuje na poslední rozloučení se svým chlapečkem.

V osudné úterý 9. června se chlapec s největší pravděpodobností vracel ze školy, kam měl v září nastoupit do druhé třídy. Pravidelně jezdil stejnou linkou do vesnice kousek za Slaným, kde s početnou rodinou bydlel. V den tragédie se s Kubíčkem domů vracel i jeho starší bráška. 

Podle zjištění Blesku se totiž obvykle oba chlapci, kteří mají ještě dalšího bratříčka, ze školy vraceli společně. Kubíček se ale tentokrát nevrátil... Smutek zahalil i celou vesnici, podle místních byl chlapec andílek. „Chodil k nám se svými bratříčky hrát si s našimi dětmi. Je hrozné, co se stalo...“ řekla Blesku známá rodiny, která se také vypořádává s nesmírnou tragédií.

Neměli ho zvedat?

Policie dál šetří, proč autobus vjel do lidí na nástupišti. Už vyloučila, že by hrál roli alkohol či zdravotní stav řidiče. Pracuje i s často zmiňovanou verzí o zaseknutém plynovém pedálu. 

Video  Autobus vjel ve Slaném na zastávku plnou lidí. Dítě zemřelo  - Blesk.cz - David Malík
Video se připravuje ...

S tou souhlasí i autobusák Pavel, který byl na místě v okamžiku neštěstí. „Zatočil a najednou se rozjel na plný plyn. Obě ruce měl na volantu. Měl co dělat, aby to vytočil. Motor běžel pod plynem ještě chvíli potom,“ řekl Blesku a upozornil, že lidé se zraněným chlapcem po nehodě manipulovali. „Hned ho sebrali, nosili ho tady, sháněli vodu. Podle mě ho měli nechat ležet a nehýbat s ním,“ dodal.

JaNat ( 12. června 2020 14:12 )

Uvidíme, pro rodinu je to strašné, ale i pro řidiče. Sama jsem zvědavá co ukáže vyšetřování. Někdy by musel člověk věřit na osud, ta dívenka a jiní stačili uskočit, malý Kuba ne. Prostě strašné.

JaNat ( 12. června 2020 12:41 )

MrdejLachtanaDoUcha - sice cením tvé informace, ale přesto - počkejme na vyšetření. Lynčování a spekulace nic nepřinesou a možná, že by bylo dobré si pročíst něco málo o zaseknutí plynového pedálu, ten se může zaseknout i bez rohožky nebo pantofle anebo si promluvit s automechaniky, kteří ti řeknou zcela něco jiného než se domníváš. Mluvila jsem se třemi řidiči autobusu, jejich mínění se rozcházejí, každý by reagoval jinak, ale všichni se shodli v jednom - záleží kolik času máš na reakci a to se zatím ještě neví. Tím se řidiče nezastávám, ale samosoudce taky nemusím.

JaNat ( 12. června 2020 12:28 )

asocialpracovnik: Bláboly vypouštíš zatím jen ty.

Monikay ( 12. června 2020 11:56 )

třeba mu tím přenesením neublížili. to vše by řekli až lékaři.

PavelSki ( 12. června 2020 11:36 )

Právě proto se to učí, "aby první pomoc nebyla poslední", nám už ve škole říkali. Člověk na to nepřijde sám, že zachraňovat se nemá v náručí. A to, že neměl viditelná zranění, je právě zrádnější, měl vnitřní. Teď už to "zachránce", ví, jistě si drbe hlavu, navíc svojí činnost vykřičel do titulku Blesku. Je jasné, že se toho obhajoba řidiče chytne, pokud nebude nezvratná technická závada. Ach, jo, jestli mohl být zachráněn lépe, o to větší tragedie. No nepředbíhejme, ale tuším, že úkony po tragédii nebyly v pořádku.

Bohužel čas se nevrátí, tak alespoň pro nás všechny amatéry, oprašme znalosti ze školeních alespoň z googlu, kdo už opomenul.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání