Lidé zničili ve Vlašimi hnízda jiřiček i s mláďaty: Ochránci zvířat prosí o pomoc

Autor: shp - 
29. května 2020
16:11

Smutný pohled se naskytl lidem ve Vlašimi. U místního supermarketu tam zlikvidovali hnízda jiřiček, ve kterých se nacházela i mláďata! Kam hnízda dali, odmítli říct. Ochránci zvířat proto prosí veřejnost o pomoc.

Na základě upozornění jsme tam vyrazili, ale bohužel už pozdě. Velký počet hnízd už byl dole a s nimi i mláďata. O co hůře, pracovníci nám odmítli sdělit, kam tato hnízda vyhodili, a my jsme je v přilehlých kontejnerech neobjevili,“ uvedla na svém facebooku Záchranná stanice pro živočichy ve Vlašimi.

Dá se předpokládat, že takto bylo k smrti hladem a žízní odsouzeno několik desítek mláďat jiřiček. Prosíme veřejnost, aby nás neprodleně informovala, pokud mají informaci, kde by se mohla mláďata nacházet. Upozorňujeme, že hnízda ptáků i jejich vejce jsou zákonem chráněny,“ dodali ochránci s tím, že již vše nahlásili.

Několik hnízd se podařilo zachránit

Situaci bude podle nich řešit odbor životního prostředí. Zásah ochránců zvířat i přes tragické zjištění přeci jenom přinesl i dobré zprávy. „Díky včasnému ohlášení jsme stihli zasáhnout a zabránit zničení dalších hnízd,“ oznámili lidé, kterým osud drobných opeřenců není lhostejný. Vyzvali také veřejnost, ať podobné případy hlásí.

MajkaB ( 29. května 2020 20:25 )

Přesně tak, ale to těžko vysvětlíte lidem, kterým jde jen o prachy.

ov21 ( 29. května 2020 17:55 )

jednou jsem nechal na chalupe otevrenou vetracku, kdyz jsem prijel priste mel jsem vevnitr na konzoli zaclony hnizdo i s mladejma, tak jsem pod ne dal noviny a holt tam se mnou nejakou dobu bydleli, odměnili se mi tim ,že ani moc neřvali

moutek ( 29. května 2020 17:41 )

Jenže toto se má řešit v době, kdy to jde. A řeší se to tak, že se zamezí jiřičkám přístup na toto místo. Určitě firma Albert věděla, že si tam začínají stavět hnízda. Ale začít hnízda likvidovat v době, kdy jsou plné mladých, tak tomu se říká zrůdnost.

Anifa ( 29. května 2020 17:25 )

Je to hnus, ale mít před obchodem nas.áno v nákupním košíku také nic moc.Ono několik takových hnízd na balkoně dovede udělat své. Fakt je že z přírody mizí jiřičky i vlašťovky.Nemají kde hnízdit- chlévy, stodoly,kravíny vše je pryč

moutek ( 29. května 2020 17:19 )

Ve svých domovských zemích, Belgii a Holandsku, by si firma Albert toto nedovolila. Ale my jsme pro ně východní kolonie a tam je povoleno vše.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud