Policisté zastřelili mladou zdravotní sestru: Spletli si adresu!

Autor: ran - 
13. května 2020
17:57

Neozbrojenou a zcela nevinnou zdravotní sestru Breonnu Taylorovou zastřelili policisté při povolené „domovní prohlídce“. Nešťastnou ženu usmrtili potmě osmi ranami v jednom z bytů v půlmilionovém městě Louisville ve státě Kentucky. Rozzuření pozůstalí si najali špičkového právníka, který měl nedávno úspěch v jiném podobném případu.

Tři příslušníci městské policie v civilu měli v polovině března v bytě naslepo vystřílet celkem 25 ran, když předtím násilím vnikli do bytu, kde spala mladá zdravotní sestřička a její přítel, napsal server NBC News. Podle žaloby, kterou podala rodina oběti, policisté před vyražením dveří nijak neoznámili svoji přítomnost ani se neohlásili jako policie.

Přitom celá „domovní prohlídka“ byla vlastně zcela zbytečná. Ten pravý muž, na nějž by vydán zatykač, byl totiž již několik hodin předtím zadržen na zcela jiné adrese ve městě. Mladá žena v práci každý den obětavě pomáhala nemocným. Její život ale po vpádu policistů vyhasl navždy.

Breonna pracovala ve dvou nemocnicích, kde se starala o své pacienty. Její trestní rejstřík byl podle žaloby čistý, stejně tak její přítel má být bez policejních záznamů.

Právě on byl tím, kdo na policisty jako první vystřelil. Jak stojí v žalobě, nosíval u sebe zbraň z důvodu bezpečnosti. Protože se domníval, že se jedná o vloupání a cítil se být ohrožený na životě, vypálil.

Jak se ukázalo posléze, zranil jednoho z příslušníků. Tou dobou ale už policie vystřílela zásobníky do jeho vedle ležící přítelkyně. Přítel byl zatčen za pokus o vraždu.

Verze policistů se od pohledu žalující rodiny diametrálně liší. Podle ní několikrát zaťukali na dveře a podle zákona se ohlásili jako policie. Když vstoupili, měla na ně být zahájena střelba, kterou opětovali. Co a jak se přesně tu noc stalo, je nyní předmětem vyšetřování. Bohužel to, že přestřelku odnesla zcela nevinná žena, je neoddiskutovatelné. 

Rodina mrtvé Breonny ovšem má v případu velkého spojence. Je jím Ben Crump, špičkový právník, který dostal za mříže pachatele v jiném sledovaném případu vraždy z 23. února. Jeho přičiněním šli sedět dva běloši, kteří pronásledovali a zastřelili Afroameričana Ahmauda Arberyho z Georgie. Ben Crump, do něhož Breonnini příbuzní nyní vkládají veškeré naděje, se v novém případu již začal angažovat. „Šlo o bezhlavý a nesmyslný zásah,“ řekl advokát. Tři policisté byli postaveni mimo službu. A mají se zřejmě na co těšit.   

salto ( 14. května 2020 08:26 )

Někdy v druhé polovině 90-tých let se totéž stalo v Brně. Policajti si spletli číslo hotelového pokoje a bylo to...

krasomila ( 14. května 2020 07:35 )

Jo, česká děvčata si těch 1,7 dítěte dělají bezstarostně s každým koho potkají , je čas, aby takoví moudří mužové, jako jste vy, za ty nesvéprávné slepice rozhodli i v otázce potratů, tak jak je to v teď in v USA a Polsku.

samuray ( 13. května 2020 18:43 )

Ty brďo. Tohle se stát v Rusku, tak budou noviny plné další nenávistné kampaně.

Citronel ( 13. května 2020 18:39 )

On hned každý afročernoch střílí,to se pak policii nesmí divit.Dívám se často na záběry americké policie,ve většině případů,možná to je výběr,nevím,ale většina afročernochů se chová jak zdivočelá zvěř,né větši­na,vši­chni­.Když mě policie zastaví,tak spolupracuji a za chvíli jedu,nevim proč oni mají s tím stále problem.Už jsem viděl chování afrických černochů v Itálii,až se rozlezou a rozmnoží s našimi děvčaty,tak tu bude taky veselo.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud