Šokující fotky znetvořeného mladíka (19): Výbuch sopky v dovolenkovém ráji mu spálil většinu těla!

Autor: jel, Darina Jíchová - 
13. května 2020
13:25

Novozélanďan Jake Milbank (19) utrpěl při prosincovém výbuchu sopky na ostrově White Island popáleniny na 80 procentech těla. Po dlouhých čtyřech měsích byl propuštěn do domácího léčení a zveřejnil šokující fotky z nemocnice.

Jake byl průvodce na ostrově White Island, když 9. prosince vyrazil do práce, navždy se mu změnil život. Ten den totiž vybuchla sopka na ostrově a usmrtila 21 lidí a Jakeovi způsobila rozsáhlé popáleniny na 80 procentech těla.

„Celá rekonvalescence bude dlouhá a náročná, Jakeovi zbylo jen minimum vlastní nepoškozené kůže. Lékaři každých pár dní kontrolují kožní štěpy, které mu implantovali. Dohlížejí, aby nedošlo k infekci,“ vysvětlila v lednu tisku matka popáleného. Doplnila také, že její syn podstupuje hyperbarickou kyslíkovou terapii a fyzioterapii, aby neztratil schopnost pohybu.

Nyní byl mladík propuštěn do domácího léčení a poskytl rozhovor pro portál Newshub. V rozhovoru řekl, že je rád, že je doma a učí se žít se svým handicapem. „Běžné věci jako oblékání a svlékání ponožek, normálně se nad tím nepozastavuješ a pak najednou nejsi schopen to udělat,“ sdělil Jake v rozhovoru.

„Muset mít dalšího člověka k tomu, abych si oblékl a zavázal boty, je něco opravdu neobvyklého,“ popsal pocity mladík. Nyní žije s rodiči a sestrou, kteří mu pomáhají s každodenními úkony, protože Jake nemůže například zvednout ruce nad hlavu.

V rozhovoru také dodal, že si z výbuchu skoro nic nepamatuje, vše se odehrálo strašně rychle. Také se snaží udržet kontakt s dalšími oběťmi i záchranáři a k překvapení všech se těší, až se na ostrov znovu podívá!

Arany ( 13. května 2020 21:33 )

Když je někdo mladý, tak je většinou blbý. A když má peníze, tak bývá zpravidla ještě blbější. Potom ať se nediví. Kdyby jel na skautský tábor určitě by se mu to nestalo.

hadraplan ( 13. května 2020 21:05 )

Čumím do sopky a bum.Kdo by to čekal

a-z- ( 13. května 2020 17:05 )

Jako čekali, že to nebouchne.

Annakunnda ( 13. května 2020 14:28 )

No fesak nikdy nebyl a ted uz ani nebude

offline ( 13. května 2020 14:25 )

Dělat průvodce na činné sopce je špatně a jen kvůli hlupákům, kteří tam musí lézt.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud