Policista údajně zmlátil pět romských dětí: Měly porušit karanténu

ilustrační foto  (Autor: Noviny.sk/Reprofoto: TV JOJ)
Autor: ČTK - 
29. dubna 2020
19:04

Slovenská inspekce ministerstva vnitra podle tamních médií vyšetřuje obvinění, že na východním Slovensku zbil policista pět romských dětí poté, co opustily lokalitu, kterou úřady kvůli koronaviru uzavřely. Armádní zdravotník po prohlídce dětí naopak uvedl, že se jednalo o starší zranění a povrchové škrábance.

Incident se údajně stal ve městě Krompachy, kde úřady po potvrzení koronaviru dříve nařídily ve třech lokalitách s romským obyvatelstvem karanténu. Na to, aby obyvatelé nevycházeli mimo vyhrazenou zónu, dohlížejí policisté a vojáci.

Na věc si před novináři stěžovala matka zmíněných dětí. Děti ve věku od sedmi do 11 let tvrdily, že sbíraly dřevo a hrály si mimo uzavřené oblasti. Policista je prý zbil obuškem a vyhrožoval jim střelnou zbraní.

"Postupně nás bral do tunelu a tam nás bil po nohou. Voják nám pomáhal, abychom utíkali domů, ale policista nás chytil a bil," tvrdilo jedno z dětí.

Politování nad incidentem vyjádřila vládní zmocněnkyně pro Romy Andrea Bučková.

Slovenská policie už v minulosti čelila nařčení nevládních organizací z údajně nepřiměřených zásahů vůči Romům. Objasnit podobné incidenty měly pomoci kamery umístěné na oděvech policistů, které ale úřady navzdory původním plánům dosud nezakoupily.

Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud