Zlotřilý pacient (32) okradl v nemocnici Jeseník zdravotníky: Pak jim vybílil i sklad!

Ilustrační foto  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
27. března 2020
13:02

Zdravotníky v jesenické nemocnici okradl dvaatřicetiletý hospitalizovaný pacient. Vnikl na odpočívárnu určenou pro zdravotnický personál a odcizil z ní více než 600 korun. Ze skladu si navíc odnesl kosmetiku určenou pro pacienty. Hrozí mu tvrdý trest.

O případu, nad kterým zůstává rozum stát, informovala v pátek policejní mluvčí Tereza Neubauerová. V době koronavirové krize, stojí zdravotníci v první linii boje s nákazou. Většina lidí je respektuje a vyjadřuje jim podporu, jak se to jen dá. Někteří lidé jim kradou peníze a zásoby pro pacienty.

„Dvaatřicetiletý muž byl minulý týden hospitalizován v nemocnici. Během svého pobytu navštívil odpočívárnu určenou pro zdravotnický personál a z odložené kabelky odcizil finanční hotovost 639 korun. Na stejném patře také vnikl do skladu, ze kterého odcizil kosmetiku určenou pro pacienty," uvedla policejní mluvčí.

Muž nekradl poprvé, podle policie byl v posledních třech letech za stejnou trestnou činnost již pravomocně odsouzen.

Zloději hrozí až osmiletý trest. Krádeže se totiž dopustil v době nouzového stavu kvůli nemoci COVID-19, který v Česku platí od 12. března. Za drobnou kriminalitu hrozí pachatelům běžně dvouletý trest, v případě recidivy trest tříletý. Aktuálně však jde o tresty v rozmezí dvou až osmi let.

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud