Pašeračce Tereze svitla naděje: Díky koronaviru dřív doma?

Autor: dce - 
16. března 2020
05:15

Osm let a osm měsíců - tak zněl rozsudek nad Češkou Terezou Hlůškovou (23), kterou chytili v Pákistánu s kufrem plným heroinu. Trest si teď odpykává v místním vězení. Ze strachu z koronaviru, kterým se v zemi nakazilo už 33 lidí, se izolovala na samotce. Díky nebezpečnému viru jí ale svitla naděje na dřívější propuštění!

Strach z koronaviru řeší celý svět - i věznice v pákistánském Láhauru. Právě zde je nyní na samotce i česká pašeračka Tereza. Od ostatních se izolovala sama a dobrovolně - k tomu ovšem přestala jíst vězeňské jídlo. Podle místního zpravodaje Alího Aršáda jen celý den leží na posteli a nic nedělá. Dokonce se zcela přestala zajímat o batole své spoluvězeňkyně, ke kterému za mřížemi velmi rychle přilnula.

Koronavirus nebere věznice na lehkou váhu - vězeňkyním rozdali roušky a provedli další opatření proti nákaze. Nebezpečí není lhostejné ani místní vládě. Hlavní ministr Panžábu Usman Buzdar všem vězňům, včetně Terezy, opět snížil trest. Tentokrát o dva měsíce.

České pašeračce tak z trestu ubylo dohromady už šest měsíců. Vláda totiž při nejrůznějších příležitost odsouzencům snižuje tresty; ti, kterým zbývá už méně než dva měsíce, jdou rovnou domů. Na to si ale Tereza asi bude muset ještě počkat.

Proti rozsudku sice už loni podala odvolání, soudy se ale vlečou a jednání jsou neustále rušena. Případ se tak i přes sliby Tereziných právníků stále nikam neposunul.

Tereza sedí v pákistánském vězení už od ledna 2018, kdy ji celníci na letišti zadrželi s více jak osmi kilogramy heroinu v kufru. Češka po celou dobu tvrdí, že je nevinná a drogy jí někdo podstrčil bez jejího vědomí.

Zorka ( 22. března 2020 09:49 )

Nešiřte hoax.Jednou je odsouzena,tak si to tam odsedí.Korona nekorona.

liskabystrouska ( 17. března 2020 07:19 )

jen si ji tam nechte tu m.....r.r.rr..chu se ji stitim fujjjjjjjjjjjjjjjj

krapotkin ( 16. března 2020 16:20 )

Konečně pravdivý titulek. Vrátí se v zinkové rakvi.

levicove-smegma ( 16. března 2020 12:19 )

celý den leží na posteli a nic nedělá
Prostě zaujala svou pracovní pozici.

miroslava13 ( 16. března 2020 12:14 )

no nevím,jestli to slečně pomůže. asi si to bude muset vyžrat pěkně do konce. doufám,že se alespoň další mladé dámy poučí,že peníze nejsou v životě to nejdůležitější. a že se dají vydělat i normálním způsobem.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud