Úřednice si naposílala ze sociálních dávek stamiliony! Žila si spokojeně v exotickém ráji

(Ilustrační foto) Sociální pracovnice zpronevěřila stamiliony: Soud ji poslal na 6,5 roku za mříže!  (Autor: profimedia.cz - ilustrace)
Autor: ČTK - 
18. února 2020
19:13

Pětašedesátiletá pracovnice dánského úřadu sociálního zabezpečení Britta Nielsenová zpronevěřila 117 milionů dánských korun (přes 391 milionů korun českých). Soud ji za to v úterý poslal na 6,5 roku do vězení, informovaly agentura AP a server BBC. Ten zdůrazňuje, že v Dánsku, které je mezinárodně známé svou transparentností a nízkou úrovní korupce, je takový případ nezvyklý.

Kodaňský městský soud shledal Nielsenovou vinnou tím, že během více než 25 let ukradla z fondů určených k vyplácení sociálních dávek 117 milionů dánských korun. Obžalovaná se přiznala, že si nějaké peníze vzala, ale tvrdila, že si na okolnosti už nepamatuje. Podvod se odehrával prostřednictvím neexistujících projektů.

Nielsenová měla privilegovaný přístup do počítačového systému sociálního úřadu a převáděla peníze na účty, které kontrolovala. Žena byla loni v listopadu zatčena v Kodani poté, co po vydání mezinárodního zatykače dobrovolně opustila Jihoafrickou republiku, kde žila v luxusu.

Nielsenová pracovala pro dánskou správu sociálního zabezpečení 40 let a na starosti měla přidělování peněz lidem v hmotné nouzi. V roce 2017 jí byla za dlouholetou službu udělena Stříbrná medaile za zásluhy.

Michal Michal ( 18. února 2020 23:05 )

Cesky tunel jako Brno

ANO_nam_bude_lip ( 18. února 2020 22:50 )

Měla říci, že nekradla, ale čerpala.
Všeci kradnú, iba ja čerpám.

offline ( 18. února 2020 21:22 )

Holt byla v hmotné nouzi, no.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud