Chtěl Kočner utéct před zadržením? Měl objednané soukromé letadlo, policie ale byla rychlejší

Autor: shp - 
7. února 2020
19:48

Chtěl vzít nohy na ramena, když si uvědomil, že jde opravdu do tuhého? Kontroverzní slovenský podnikatel Marian Kočner (56), který je podezřelý z objednávky vraždy novináře Jána Kuciaka (†27), skončil ve vazbě po rozhodnutí Nejvyššího soudu 28. června 2018. Právě v ten den si ale měl objednat soukromé letadlo.

Informace přinesl web Aktuality.sk. Kočner podle nich poslal ráno v den soudu SMS zprávu Petru Beníkovi, spolumajiteli letecké společnosti Tatrajet. „Zdravím. Na pondělí po obědě byste měli volné letadlo? Děkuji,“ napsal podnikatel. Odpověď byla kladná. Letět chtěl do Splitu s dalšími čtyřmi lidmi. Asi si byl jistý, že Nejvyšší soud rozhodne v jeho prospěch a za mříže vazební věznice ho nepošle.

Podělíme se o letadlo?

Mýlil se. Jednou z cestujících měla být dcera dalšího kontroverzního podnikatele ze Slovenska Jozefa Majského Eva. „Ahoj, podělíme se o letadlo v pondělí?,“ ptal se Majské. Portál dokonce uvedl, že měl dva dny po vraždě Kuciaka a jeho snoubenky dokonce poslat v přepočtu 2,5 milionu na účet "Eva Majská – Pegas". Ona však tvrdí, že žádné peníze nedostala. Kočnerovi také zatopila jedna nahrávka.

Říká na ní totiž, že pro Majského zajistili propuštění z vazby, protože jde o kamaráda. Do Chorvatska létal Kočner pravidelně. Asi 8 km od Splitu kotvil svou jachtu Pegas. Ta má být nyní již přepsaná na manželku Karolínu. Kočner, který údajně na jachtě mohl vydržet několik dní, se podle webu připravoval na rychlé opuštění rodného Slovenska.

Chtěl připravit jachtu

Psát si o tom měl s podnikatelem Tomášem Rajeckým. „Mezinárodní vody to jistí, loď mám vybavenou,“ psal Kočner v komunikaci zajištěnou policií. Pár dní před zatčením také psal do Chorvatska kamarádovi, který se staral o loď, aby ji opravil a natankoval. Zmizet ze Slovenska se mu ale nakonec nepodařilo.

Bohatejmrdnikatel ( 27. února 2020 18:59 )

Kulka by byla moc milosrdná! Je potřeba a měl znepříjeměný zbytek života!

sacred10 ( 8. února 2020 14:54 )

Z toho už se kde je už neuteče!Tohle je jeho konec sráč-e!Podle mě se s ním moc sero-u,já bych ho postavil ke zdi a kulka by to vyřešila.

verka1 ( 7. února 2020 20:04 )

Neutekl jak Krejčíř policii v ČR.
Zavřít a nepoustet mafie.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud