Likvidační útok v Bedihošti! Útočník zasadil sekáčkem oběti mnoho ran!

Ilustrační foto  (Autor: David Malík)
Autor: ČTK - 
7. února 2020
12:39

V Bedihošti na Prostějovsku napadl devětadvacetiletý nájemník sekáčkem na maso majitele bytu, uvedla policie. Způsobil mu těžká zranění, včetně mnohačetných zranění hlavy. Policisté podezřelého v krátké době dopadli a obvinili z pokusu vraždy. 

Muž skončil ve vazbě, kam ho poslal prostějovský soud, sdělil v pátek ČTK krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. V Olomouckém kraji jde letos o první pokus vraždy.

Incident se stal v sobotu, policisté o něm informovali dnes. Nájemník na devětašedesátiletého majitele bytu zaútočil časně ráno. „Pachatel při útoku použil sekáček na maso, kterým poškozenému způsobil mnohačetná zranění hlavy a horních končetin bezprostředně ohrožující jeho život,“ uvedl policejní mluvčí.

Agresor po útoku z domu utekl, policisté ho vypátrali a zadrželi. „Motiv útoku a veškeré další okolností daného případu kriminalisté v současné době zjišťují,“ řekl Hejtman. Dodal, že obviněný muž byl v minulosti několikrát odsouzen, nešlo však o trestnou činnost násilného charakteru.

Za pokus vraždy mu hrozí sazba 12 až 20 let vězení. Obviněn je tedy podle druhého odstavce tohoto trestného činu, podle kterého se pokusu vraždy dopustil s rozmyslem nebo po předchozím uvážení.

V Olomouckém kraji se loni stalo osm vražd nebo pokusů o ni. V meziročním srovnání je to méně, předloni policisté vyšetřovali 11 těchto případů. Zatímco v roce 2018 se jim podařilo všechny objasnit, z loňska zůstává jedna vražda nevyřešená. Jde o nález mrtvého novorozence v katastru Lhotky u Přerova.

horalysa ( 7. února 2020 17:21 )

Pravda a láska vítězí.

Michal Michal ( 7. února 2020 15:23 )

Taky špagát

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud