Kuberovi (†72) zahraje na rozloučenou „jeho“ filharmonie. Pietou provede Sobotka

Autor: ČTK, tsv - 
30. ledna 2020
10:14

Na pietním shromáždění v pražském Rudolfinu, které v pondělí 3. února odpoledne uctí památku zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS), vystoupí jako jediný řečník někdejší šéf horní komory Parlamentu a dlouholetý rodinný přítel Přemysl Sobotka (ODS). Zahraje Severočeská filharmonie Teplice. Hodinového smutečního aktu se od 16:00 zúčastní nejvyšší ústavní činitelé, zákonodárci, členové vlády, představitelé justice, církví, diplomaté, rektoři veřejných vysokých škol a další významné osobnosti, informovala ve čtvrtek tisková tajemnice Senátu Sue Nguyen. K uctění Kuberovy památky se Českem také v pondělí rozezní sirény.

Veřejnost bude moci průběh shromáždění sledovat před budovou Rudolfina, kde bude umístěna velkoplošná obrazovka, nebo prostřednictvím živého vysílání České televize, Českého rozhlasu a České tiskové kanceláře (ČTK).

Ve stejný den dopoledne se koná v Krušnohorském divadle v Teplicích smuteční rozloučení, během něhož se lidé budou moci s dlouholetým teplickým primátorem a senátorem rozloučit.

Kubera zemřel náhle 20. ledna, bylo mu 72 let. Vláda vyhlásila k připomenutí jeho památky na 3. února den státního smutku. Vlajky budou na úřadech staženy na půl žerdi, vlát budou i černé prapory. V poledne se rozezní v celé zemi sirény. „Zvuku nebude předcházet žádné upozornění či doprovodný text. Bude se jednat o souvislý nepřerušovaný tón v délce 140 sekund,“ sdělila dnes ČTK mluvčí Hasičského záchranného sboru ČR Nicole Studená. Pravidelná zkouška sirén, která měla být ve středu 5. února jako každou první středu v měsíci, bude zrušena.

Video Epicentrum teaser: Kubera 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

tomik007 ( 30. ledna 2020 15:27 )

BOHUSZ SUBOTKA by z teho zrobil LUNAPARK

AntonioUseruti ( 30. ledna 2020 14:19 )

Tendle Tůbera to bil skrátka formát,co nestačyl vikecat,tak to aspoň vihulyl.Nó á tá jeho stárka sy bude muset tejť pár pátků zviknout na celybát,páč takovejdle hulyč,kerej bi zvládnul i tý jejý laple,tak takovej nestojý jen tak hnet za vrátkama.

janikmirek ( 30. ledna 2020 12:00 )

Vás tady trubky tak akorát hodit na hnůj a zahrabat, víc si nezasloužíte. 🤮

Belphegor ( 30. ledna 2020 11:38 )

A nestacilo by jen hodit mokre listi do kotle aby se poradne coudilo z komina?

cesky_novinar ( 30. ledna 2020 11:17 )

tupé uctívání komunistických zlodějských zločinců ze zlodějské komunistické sekty ODS je český národní sport

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud