Záchranáři se o případu dozvěděli ve čtvrtek vpdvečer. „Čidla detekující přítomnost oxidu uhelnatého, která mají záchranáři ve výbavě, začala po vstupu do domu signalizovat přítomnost nebezpečného plynu,“ řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

V bytě zdravotníci naši dvě bezvládné seniorky. Jedné ženě už nedokázali pomoci. „U druhé, osmdesátileté ženy, zahájily posádky záchranné služby resuscitaci. Snaha záchranářů byla nakonec úspěšná,“ uvedl Humpl. Podle něj záchranáři ženu v kritickém stavu převezli do novojičínské nemocnice. Tam ale později zemřela.

Neštěstí šetří policie

Policie neštěstí prošetřuje. „V dané záležitosti byly u obou zemřelých žen nařízeny zdravotní pitvy a v úzké spolupráci s hasičským záchranným sborem se zjišťují veškeré okolnosti této tragické události," podotkl mluvčí policie René Černohorský.

Oxid uhelnatý je nedráždivý plyn bez zápachu, který vzniká nedokonalým spalováním za omezeného přístupu kyslíku. Nejčastější příčinou úniku v domácnostech jsou netěsnosti plynových kotlů. Otrava však může snadno nastat i tehdy, pokud není v pořádku odvod spalin z topidla nebo je zanesený komín.