Rozloučila se s přáteli na facebooku: Ti na ni zavolali policii!

Ilustrační foto.  (Autor: Blesk/Václav Burian)
Autor: VaB - 
20. ledna 2020
11:37

„Opouštím vás, mám vás ráda, mějte se tu krásně,“ napsala žena na facebook. Ti si to vyložili jednoznačně a vše oznámili strážníkům. Ti kontaktovali policisty. Rozeběhla se pátrací a záchranná akce!  

Liberečtí policisté přijali v úterý od strážníků z Jablonce nad Nisou poznatek o tom, že se jedna tamní obyvatelka chystá spáchat sebevraždu. Vše ale začalo na sociální síti facebook, kde se žena rozloučila s přáteli a smazala si účet. 

Plni podezření, že si žena chce opravdu sáhnout na život, se lidé rozhodli kontaktovat strážníky a ti společně s policisty vyrazili k ženě domů. Když jim nikdo neotevíral, rozhodli se, že do bytu vstoupí. 

„Na místo jsme proto okamžitě povolali příslušníky Hasičského záchranného sboru a Zdravotnickou záchranou službu. Společně s hasiči jsme do bytu vnikli oknem za využití vysokozdvižné plošiny,“ napsala mluvčí policie Ivana Baláková. V domě ale nikdo nebyl! Začali tak společně pátrat po okolí, ale marně.  

Po nějaké době se opět vrátili do domu ženy, po chvilce čekání se jim už konečně někdo ozval. A byla to právě zmiňovaná žena. „Tentokrát nám otevřela a byla naprosto v pořádku. Když se od nás dozvěděla důvod naší návštěvy, byla hodně překvapená a sdělila nám, že jde o velké nedorozumění,“ uvedla mluvčí. 

Žena neměla v úmyslu spáchat sebevraždu, jen se rozhodla, že se odhlásí z facebooku a přišlo jí důležité, aby se se svými přáteli rozloučila. Vše tak mělo nakonec šťastný konec.

„Její emotivní slova ale odstartovala manévry celého integrovaného záchranného systému. Všem dalším lidem, kteří se rozhodnou ukončit své působení na facebooku, doporučujeme, aby o tom svým přátelům napsali jasnou a věcnou zprávu, stačí jen napsat ,končím s facebookem', ušetří tak záchranářům zbytečnou práci,“ radí Baláková. 

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince důvěry 800 155 555 nebo

v Centru krizové intervence 284 016 666.

Služby jsou poskytovány nonstop.

PavelSki ( 20. ledna 2020 14:13 )

Větší trauma pro holku je prý, ne když se s ním kluk rozejde, ale když ji smázne z přátel.
Tak třeba pro přátele bylo její odhlášení z fcb důvodem poplachu.
Ale vážně, lepší 3x poplach zbytečně než jednou neupozornit.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud