Brutální útok ve vlaku Českých drah: Cestující popsal, co konflikt způsobilo!

Nefunkční karta způsobila ve vlaku napadení.  (Autor: Twitter - Odpad - to nej z českých tweetů, Blesk.cz)
Autor: VaB - 
3. ledna 2020
05:01

Nenačítající se karta rozpoutala peklo. Vlakvedoucí Jan Š. po hádce s opilým pasažérem tasil teleskopický obušek a začal ho nemilosrdně mlátit. Cestující z vlaku odešel po svých, utrpěl ale několik krvavých šrámů. Vlakvedoucí ho prý bil tak silně, až mu rozbil telefon v kapse. 

K incidentu došlo 21. září ve vlaku vyšší kvality, který jel z Plzně do Prahy. Vlakvedoucí Jan Š. tradičně obcházel cestující a požadoval po nich lístky a karty. S jedním z nich se ale dostal do sporu a po hádce na něj zaútočil teleskopickým obuškem. Podle železničáře šlo jen o nutnou obranu, pasažér má ale jiný názor. 

Padesátník z Prahy jel domů z pivního festivalu v Plzni a připouští, že úplně střízlivý nebyl. Ale… Konflikt podle něj vznikl tak, že vlakvedoucímu nešla načíst jeho In Karta, díky které by mohl uplatit slevu na jízdném. Ani na několikátý pokus. On mu prý chtěl čtečku vzít a ukázat mu to, že to jde... 

V reakci na přetahovanou o čtečku ho pak začal vlakvedoucí bít. „Rozbil mu i mobil, co měl v kapse, jak ho přetáhl tím obuškem,“ popisují následky jeho kamarádi s tím, že vše bylo naprosto nepřiměřené a zbytečné, protože u jiného průvodčího karta načíst šla.

Cestující sice z vlaku odešel po svých, utržil ale několik krvavých šrámů. „Pokud vím, tak žádné podstatné zranění neutrpěl,“ uvedl k tomu průvodčí. Po přivolání policie vlakvedoucí i cestující vyřešili věc smírem. Cestující totiž uznal svou vinu.  

Železničář byl ale po incidentu stejně postaven mimo službu a věc s ním zaměstnavatel řeší v pracovněprávní rovině. „Použití násilí, v tomto případě dokonce obušku, který v žádném případě nepatří k vybavení našich zaměstnanců, je naprosto nepřijatelné,“ uvedl mluvčí Českých drah Jiří Joklík. Dodal, že povinností personálu je řešit věci v klidu a domluvou.

frantacizek ( 4. ledna 2020 10:58 )

Arriva pravděpodobně na jihu zkouší samoobslužnost cestujících, což by bylo unikátní. Ale hezký, sofistikovaný for

frantacizek ( 4. ledna 2020 10:51 )

odsuzuji.. s festivaly a se zvýšeným počtem podnapilých ČD počítá, divil bych se opravdu, kdyby tam nebyly bezp. složky externí agentury posíleny. Průvodčí to řešil sám, protože to řešit sám chtěl, navíc vůči sedícímu skoro důchodci. Za mě je to naprosto jasný případ labilního jedince, který vůbec neměl projít psychotesty, kterými doufám vlakvedoucí vlaků vyšší kvality jsou zvyklí i v rámci organizace jako ČD procházet.
Přestávám doufat, že se kdy v neustále ztrátové a neustále dotované organizaci jako ČD udělá kdy pořádek. Ať už je u moci Aďa, Mirda, Sv. Petr, nikomu se to ještě nepodařilo a ani nemůže, protože dozorčí rada představenstvo této organizace funguje jako trafika pro členy polit. stran. Proto se tak narychlo mění. tohle mám přímo od kamarádů politiků. Odborníci tam většinově nesedají. Osobně nevěřím, že se kdy stal v civilizované zemi směrem na západ stal někdy v železniční dopravě tento případ. Souvisí to s neustálým propadem ČD jako organizace, které absolutně nejde o cestující, jejich pohodlí a absolutně si jich neváží. Proti tomuto je zbraň v konkurenci na železnici, jsem rád, že k ní sáhl snad ZLínský kraj či Jihomoravský kraj, i když si to tam ještě sedá a vypadá to chaoticky, nicméně vše je reakce na chování bohužel ČD, které je dlouhodobě manažersky závadné..

frantacizek ( 4. ledna 2020 10:41 )

ČD má štěstí, že ten cestující má soudnost a uznal i část své chyby. Byť nemusel, poškozen z téhle situace vyšel jen a jen on (ujma na zdraví + poškozený mobil, který by měl být ČD nahrazen). Stát se to v USA, nedoplatí se na odškodném a mají z ostudy kabát v tamních bulvárních médiích. Proti tomuto jednání by se měla společnost jako taková většinově postavit, jinak tady totiž skončíme taky jako v USA, v uvažování o světě tamních Republikánů (Trump a spol) a všichni se tady začneme vyzbrojovat. Část těch fanatiků jako tento průvodčí, protože ten konflikt vyhledávají a pak ta druhá má část, která když už k němu dojde a potkají takového šílence, nechtějí být hned odpočátku v nevýhodě.
Jsem rád, že zaznělo z úst představitele ČD, že teleskopický obušek a pepřový sprej nepatří k základní výbavě jejich zaměstnanců. To je totiž ten základ, proč vůbec takto chodí tento člověk do práce. PLatí-li ČD v těchto vlacích přítomnost externí bezp. služby z peněz cestujících, která prochází vlaky (tohle funguje, opravdu jsou vidět, proto také nechápu tohle chování průvodčího, tohle řeší tito + na nejbližší zastávce případně Policie).
Co se týče reakcí, že by člověk měl být rád, když bude mít proti opilci ve vlaku v zádech takového rádobyuvědomělého průvodčího. To je také mimo mísu směrem k téhle konkrétní situaci. Ten pán seděl a byl mlácen. Navíc se jej zastali okolní spolucestující, čímž lze lehce vytušit, že ani během cesty nijak nenarušoval klid ostatních cestujících, dokud nevyvolal uměle spor právě onen cholerický průvodčí.
Jezdíval jsem vlakem poměrně často, nikdy jsem nepoznal situaci, která by vyžadovala tenhle zásah, absolutně ho nechápu, navíc u cestujícího s platnou jízdenkou. Vždy má mít přednost vyjednávání. Co se týče podnapilosti cestujícího. Kdo z Vás nesoudných kritiků pár promilí v krvi toho pána jel kdy z FESTIVALU střízlivý. Od toho ČD právě posiluje početně ve vlacích členy bezp­.služ­by,po­čítám, že se tak stalo i nyní,proto útok průvodčího nechápu a odsuzu

volaraci@seznam.cz ( 3. ledna 2020 16:12 )

Tohle je žumpa fakt, ožralej borec, okolo další stádo ožralejch a udělají z toho takovou aféru. Chudák vlakvedoucí

Mucinek5 ( 3. ledna 2020 11:33 )

Ve vlaku arivy by se to nestalo. Souper by se proste nedostavil!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud