Brutální útok ve vlaku Českých drah: Promluvil průvodčí, který zmlátil pasažéra!

Brutální útok ve vlaku Českých Drah! Průvodčí popsal svůj „útok“!  (Autor: Twitter - Odpad - to nej z českých tweetů, Blesk.cz)
Autor: VaB - 
2. ledna 2020
18:56

Vytáhl teleskopický obušek a seřezal cestujícího! Po sociálních sítích koluje video z vlaku Českých drah, na kterém je vidět, jak průvodčí Jan Š. zmlátil jednoho z pasažérů. Co incidentu předcházelo? Vlakvedoucí pro Blesk.cz popsal situaci ve vlaku.  

Nedávno zveřejněné video zachycuje incident z 21. září, k němuž došlo ve vlaku vyšší kvality, kde byl v tu dobu vlakvedoucím mladý Jan Š. Jeho kolega ho popsal jako člověka, který svou práci miluje, nepřál si ale být jmenován. Video sdílely stovky lidí a mnoho z nich na adresu pracovníka Českých drah nešetřilo kritikou. Vlakvedoucí Jan Š. pro Blesk.cz popsal celou situaci, která vyústila v brutální napadení. 

Podle něj byl cestující opilý a měl zničenou In Kartu. Následná hádka trvala asi deset minut. „Prvopočátek situace byl ve zničené kartě, kdy cestující nemohl prokázat nárok na slevu a vulgárně mě nutil k ignorování tohoto faktu,“ popsal vlakvedoucí.

V tu chvíli prý ještě netušil, že vše skončí fyzickým napadením. „Sám dotyčný cestující, vydávaný na twitteru za poškozeného, uznal, že byl pod vlivem alkoholu a napadl on mě a já se jen oprávněně bránil. Jistě chápete, že proti bezprostřednímu fyzickému útoku se opravdu nedá bránit vlídnými slovy, ale je zapotřebí okamžitá účinná obrana,“ uvedl. 

Rozhodl se tedy pro razantní obranu pomocí teleskopického obušku. Rozmýšlel se ale, že použije i pepřový sprej. „Použití mírnějšího pepřového spreje nebylo možné, neboť by bylo zasaženo mnoho nezúčastněných osob,“ vysvětlil Jan Š. 

„Veškeré obranné rány byly vedené pouze na ruce a nohy, a pokud vím, tak žádné podstatné zranění neutrpěl,“ napsal dále. Na videu je vidět i muž v zeleném tričku, který se do situace vložil s tím, aby ji uklidnil. Na twitteru pak uvedl, že muž napadený obuškem utrpěl několik krvavých šrámů na rukou a na noze. Před útokem si snažil ochránit svou hlavu a obličej. 

Poté, co došlo k napadení, se vlakvedoucí rozhodl na místo zavolat policii. „Policisty jsem samozřejmě zavolal já, kamarády útočníka mi bylo vyhrožováno s tím, abych přivolání policistů zrušil,“ dodal s tím, že situace byla řešena přestupkovou komisí a incident mezi sebou vyřešili smírem. „Zaměstnanec byl stažen ze služby a věc je s ním řešena v pracovněprávní rovině,“ doplnil k incidentu mluvčí Českých Drah Jiří Joklík. 

Podle Jana Š. je ale práce vlakvedoucího i nebezpečná. Je to vidět i na fotce, kterou má Blesk k dispozici. Na ní je vidět, že mladý vlakvedoucí u sebe nosí pořádný arzenál. Kromě teleskopického obušku má na opasku ještě pepřový sprej, a dokonce i pouta. „Vzhledem k tomu, co člověk v této práci zažívá, málokdo si troufne jít do práce bez obranných pomůcek,“ popsal.

„Zažil jsem ledacos, každý den jsou nepříjemné zážitky a vyhrožování, ale většinou se to dá vyřešit v klidu, ale když Vás člověk prostě napadne, tak už nejde jinak než se bránit,“ uvedl. U Českých drah pracuje už přes pět let. „Dost si rozmyslím, jestli po těchto zážitcích budu chtít pokračovat,“ uzavřel. 

blash ( 5. ledna 2020 10:13 )

ak bol cestujuci opity a bez listka, mal ho vyhodit na najblizsej stanici v pripade zeby kladol odpor zavolat policiu. bit obuskom niekoho kto nieje agresivny a nikoho neohrozuje ze napadnutie, nie obrana.

ElBunda ( 3. ledna 2020 16:56 )

jezdím poměrně často, neschvaluji excesy v opilosti, nicméně nikoho to neopravňuje takového člověka bít, od toho je policie, popř. externí bezp. agentura, která bývá přítomna ve vlacích (tohle chválabohu funguje, vídám je). Vlakem jezdím často, nikdy jsem nic podobného nezažil, jezdíval jsem poměrně dosti často, zpět i v noci. skutečně nikdy, ale to není argument. Argument máte v 1. větě. člověk, který se takto vyzbrojuje, po konfliktu touží a vyhledává jej, to mi nevymluvíte.

cotoje ( 3. ledna 2020 12:43 )

Pořád se vymýšlí pitchoviny různé karty atd a pak jste nasraní že to mají lidi ochechlané a ve vlaku a i jinde jsou zaměstnávání čurá ci co si potřebují dokazovat jakou mají moc

Pohybovenadany ( 3. ledna 2020 04:04 )

Jak je to s tou záplatou a pytlem ? Děkuji

Rottor ( 3. ledna 2020 01:58 )

Kluci klíííííd! 😆😆😆

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud