Vlak údajně srazil na Olomoucku ženu, která vedla kolo: Ta potom utekla!

Ilustrační foto  (Autor: David Malík)
Aktualizováno -
2. ledna 2020
13:55
Autor: ČTK - 
2. ledna 2020
12:16

Kvůli nahlášené srážce vlaku s člověkem byl dnes krátce před 11:00 zastaven provoz vlaků na hlavním železničním koridoru ve Štěpánově na Olomoucku. V poledne začaly vlaky jezdit po jedné ze dvou traťových kolejí, přesto nabíraly zpoždění deset až 20 minut.

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ve čtvrtek řekl ČTK, že ve Štěpánově dopoledne rychlík údajně srazil ženu nesoucí jízdní kolo. Nehoda se stala v místě veřejnosti nepřístupném. Podle prvotních informací žena z místa nehody utekla. 

Policisté na místě našli jen poškozený bicykl. „Po osobě, která šla s kolem přes koleje, bylo ihned zahájeno pátrání. Do pátrání byli zapojeni také strážníci Obecní policie Štěpánov a policejní psovod,“ řekla dnes ČTK mluvčí olomoucké policie Irena Urbánková.

Strážníci pak ženu vypátrali ve Štěpánově. Nebyla zraněná, škoda je pouze na jízdním kole, s nímž přes koleje přecházela, dodala policejní mluvčí.

Vlaky okolo půl jedné odpoledne již jezdily po jedné koleji sníženou rychlostí. Zpoždění se počítá na desítky minut. Omezení v železniční dopravě by mělo trvat do 13:00, vyplývá z informací na webu ČD.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud