„Střet vlaku a osobního auta v Čakovicích zastavil železniční dopravu,” informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Martin Kavka kolem 10:30. Ke srážce došlo na přejezdu v ulici Cukrovarnická. Zraněné osoby si do péče převzali na místo povolaní záchranáři. „Z vlaku bylo evakuováno asi 50 osob,” uvedl Kavka.

Video
délka: 01:07.30

Na Štědrý den došlo na železničním přejezdu v Čakovicích k dopravní nehodě. V nepříliš malé rychlosti se zde střetly vlak s projíždějícím osobním vozem. Aktu.cz

„Do nemocnice jsme převezli asi 20letého muže z automobilu, který utrpěl zranění hlavy a nohy, a ženu ve věku 60 let, která utrpěla úraz kotníku,” sdělila Blesk.cz mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jana Poštová.

Okolnostmi srážky se zabývá Policie ČR a Drážní inspekce. Jisté je, že k ní došlo v nemalé rychlosti. Motor automobilu podle reportéra Blesk.cz, který byl na místě, odletěl následkem srážky přibližně 40 metrů od místa, kde ke střetu došlo.

Z důvodu dopravní nehody byl provoz mezi železničními stanicemi Praha-Čakovice a Měšice u Prahy zastaven a vlaky nahradila náhradní autobusová doprava. Provoz na železnici byl obnoven o půl druhé.
Fotogalerie
17 fotografií