Jakub se krátce po silvestrovské půlnoci 1. ledna 2018 vracel do Prahy a moc se těšil za svými nejbližšími. Bohužel měl na 192. kilometru dálnice D1 nehodu. Poté, co narazil do středových svodidel, vystoupil z auta, svodidla překročil a v protisměru ho srazila dodávka. Vyvstalo spoustu otazníků, proč vstoupil do vozovky plné jedoucích aut.

Nejpravděpodobněji to byl šok, což naznačil i herec Jan Čenský v rozhovoru pro týdeník Instinkt, když připomněl autonehodu, když byl malý.

Vypadli jsme s bratrem z auta a já začal okamžitě utíkat. Stalo se to u Štěchovic. Pelášil jsem po poli k Berounce jako zajíc. Naprosto chápu, proč Jakub Zedníček, synovec od Čmani, přelézal po bouračce na dálnici D1 svodidla tak fatálně, že ho srazilo projíždějící auto: byl v šoku a chtěl utéct z místa neštěstí, což ho stálo život. Byl hrozně hodný kluk a nesmírně talentovaný mim,“ řekl moderátor.

Kriminalisté nakonec deset měsíců po nehodě konstatovali, že za úmrtí Jakuba Zedníčka na dálnici u Brna mohou dvě osudové havárie! První zavinil rychle jedoucí herec a druhou také, když po bouračce vešel přímo do dráhy projíždějící dodávky. Té už nemohl její řidič zabránit! „Všemu předcházela havárie osobního automobilu do svodidel, její viník nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla, pozemní komunikace, její kategorii a třídě,“ řekl Blesku policejní komisař Bohumil Malášek.

Jakub byl členem brněnského městského divadla a diváci si ho vybaví také ze zábavného pořadu TV Barrandov Kurňa, co to je?, který uváděl po boku svého strýce Pavla Zedníčka. Kuba žil s kolegyní herečkou Lenkou Janíkovou a vychovávali dceru Mayu.

VIDEO: Pavel Zedníček: První rozhovor po smrti synovce Jakuba  (†27)!

Video
délka: 02:15.04
Video se připravuje ...

Pavel Zedníček: První rozhovor po smrti synovce Jakuba (†27)! Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
37 fotografií

 

 

Jakub se vracel do Prahy a moc se těšil za svými nejbližšími. Jenže se svým vozem se z dosud neznámé příčiny ocitl ve středových svodidlech

Zdroj: https://www.extra.cz/tragicka-smrt-jakuba-zednicka-27-se-nemusela-stat-za-kym-tolik-spechal