Opilec jel po dálnici na e-koloběžce: Hazardoval s plechovkou piva v ruce!

 (Autor: Youtube.com)
Autor: ČTK - 
26. prosince 2019
18:30

Německá policie zadržela v noci na dnešek opilého 27letého muže, který jel na elektrické koloběžce po dálnici. Mladíkovi, který podle agentury DPA vozítko řídil s plechovkou piva v ruce, následně naměřili policisté v krvi dvakrát více alkoholu, než je při řízení v Německu povoleno.

Policie z Kolína nad Rýnem obdržela kolem 02:20 SEČ několik hovorů od kolemjedoucích řidičů, kteří upozornili na jedince na koloběžce jedoucího v odstavném pruhu na dálnici.

Na některých místech německých dálnic přitom není stanoven žádný rychlostní limit, zatímco koloběžky bývají omezeny na rychlost 20 kilometrů v hodině.

„Policie muže našla a za několik minut nebezpečnou situaci ukončila,“ uvedla ve vyjádření policie z Kolína nad Rýnem. Mladík následně strážníkům vysvětlil, že se na dálnici ocitl omylem. Policie jej však bude stíhat za řízení v opilosti.

Užívání elektrických koloběžek se v Německu v poslední době rozmohlo, stejně jako v mnoha jiných evropských zemích. Jejich přívrženci na nich oceňují možnost rychlé dopravy ucpanými městy.

Odpůrcům se však nelíbí, že zaparkovaná vozítka často překáží na ulicích a že někteří jejich uživatelé při jízdě ohrožují chodce. Na dálnicích je jejich používání všeobecně zakázáno.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud