Na náměstí v Holešově spadl vánoční strom: Prudký poryv větru ho doslova ukroutil a strhl na přístřešky trhovců!

Aktualizováno -
23. listopadu 2019
19:00
Autor: ČTK, Slávka Červená - 
23. listopadu 2019
14:56

Na náměstí Dr. E. Beneše v centru Holešova na Kroměřížsku se v sobotu odpoledne zřítil vzrostlý vánoční strom. Při pádu nikoho nezranil, zničil však dva přístřešky přichystané pro vánoční trhy. Na místě zasahovali policisté, povoláni byli i hasiči, řekl ČTK starosta města Rudolf Seifert (TOP 09).

Příčina zřícení stromu není známa, podle starosty však k jeho pádu mohl přispět silný vítr. „Musíme všechno prověřit. Problém je, že strom byl skutečně vysoký a hustý, takže s ním zřejmě poryv větru tak zamával, že to nevydržel. Strom se zlomil úplně u země. Budeme se snažit to co nejrychleji uklidit. Naštěstí pod stromem v době jeho pádu nikdo nebyl,“ uvedl starosta. Kromě přístřešků je poničená i vánoční výzdoba, která už byla na stromě nainstalovaná. 

„Předpokládáme, že poryv větru musel strom doslova ukroutit. Ten spadl a poničil dva přístřešky. Obáváme se, že poškozeno mohlo být také slavnostní osvětlení. Obyvatelé města se ale nemusí bát, měli jsme vytipováno několik dalších stromů, takže opatříme další, po zkušenostech ovšem zvolíme o něco nižší,“ řekl Blesku starosta Holešova Rudolf Seifert.

Stříbrný smrk, který Holešovu věnovala nedaleká obec Roštění, vztyčili na náměstí zaměstnanci technických služeb v pondělí. S jeho slavnostním rozsvícením počítala radnice 30. listopadu, kdy by se měly v Holešově konat i vánoční trhy. Podle Seiferta se město bude snažit sehnat náhradní vánoční strom, aby o něj nebyly adventní akce ochuzeny.

V Holešově spadl strom! Budou mít Vánoce bez stromku?V Holešově spadl strom! Budou mít Vánoce bez stromku? | Reprofoto zlín.cz

montevideo ( 23. listopadu 2019 20:29 )

Vánoční strom v půlce listopadu? Nejsou v tom Holešově náhodou idioti?

naidka ( 23. listopadu 2019 19:44 )

Takový krásný strom. Kdyby měli prořídlé koště jako loni v Táboře, tak by vichru odolal.

Emma25 ( 23. listopadu 2019 17:18 )

Chcete najít dívku na jednu noc? Vítejte - www.GetMeets.com

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud