Rozmlácený trabant byl v jednom ohni: Lidé zachraňovali šoféra v plamenech

Autor: VaB - 
18. listopadu 2019
18:31

V sobotu dopoledne havaroval nedaleko obce Sadská na Nymbursku řidič  trabantu. Uvnitř byl zaklíněný člověk. Když z vraku vyšlehly plameny, náhodným svědkům začalo být jasné, že na hasiče prostě čekat nemohou. 

Vážná nehoda dvou vozidel se stala v sobotu kolem půl desáté dopoledne mezi obcemi Sadská a Zvěřínek na Nymbursku. Po střetu dvou vozidel zůstal v havarovaném trabantu zaklíněný vážně zraněný řidič. Pak se objevily plameny!

Situace byla natolik vážná, že bylo nutné jednat rychle. Dva řidiči se proto rozhodli, že s nasazením vlastního života muže ze zdemolované a hořící bakelitové pasti vytáhnou. 

„Operační středisko k události vyslalo profesionální hasiče z Poděbrad a Nymburka a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Sadská,“ uvedl k nehodě mluvčí hasičů Petr Svoboda. Dodal, že jednotkám bylo cestou k zásahu upřesněno, že se řidiče podařilo vyprostit. Na hasičích pak už bylo to, aby zlikvidovali zuřící ohnivý živel.

Zároveň se začali starat o vážně zraněného a popáleného řidiče. „Lékař následně rozhodl, že bude nutné na místo povolat vrtulník letecké záchranné služby, který pak muže transportoval na popáleninové centrum do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze,“ popsal dále Svoboda. Dodal, že oběma řidičům patří velké poděkování. Zraněný muž z druhého vozu byl převezen do nemocnice pozemní cestou.

Poděbradští profesionální hasiči se vraceli od nehody u Sadské na svou základnu, operační důstojník je ale cestou vyslal k jiné, vážné nehodě. U Pískové Lhoty, nedaleko exitu 35 dálnice D11, došlo totiž před jedenáctou hodinou k další nehodě.

Osobák s tříčlennou posádkou narazil bočně do stromu. K místu opět vzlétl záchranářský vrtulník. „Velitel zásahu při průzkumu zjistil, že dvě osoby jsou už mimo vozidlo a třetí bude nutné vyprostit,“ uvádí k druhé nehodě Svoboda. Po vyproštění byla zraněná osoba předána zdravotníkům. 

Lidé tahali popáleného šoféra z hořícího auta: Byli rychlejší než záchranáři.Lidé tahali popáleného šoféra z hořícího auta: Byli rychlejší než záchranáři. | HZS Středočeského kraje

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud