Lupič Jindřich Miřetinský pobodal pošťačku ve tváři a na krku! Podle znalců použil šroubovák

Autor: ČTK - 
1. listopadu 2019
10:19

Za pokus o loupežnou vraždu poštovní doručovatelky v Mladé Boleslavi si Jindřich Miřetinský s konečnou platností odpyká 15 let ve vězení. Jeho dovolání odmítl Nejvyšší soud. Miřetinský vinu popíral, tvrdil, že se mu žena při souboji o tašku s penězi sama nabodla na nůž. Podle znalců ale aktivně útočil, a to nejspíš šroubovákem.

Nejvyšší soud rozhodl nedávno bez veřejného jednání, výsledek ČTK sdělila Hana Černá, mluvčí Krajského soudu v Praze, který případ řešil jako první instance.

Doplnila, že podle Nejvyššího soudu justice dostála všem svým povinnostem a provedla dokazování v dostatečném rozsahu. Rozhodnutí jsou logická, postrádají prvky svévole, nedošlo ani k opomenutí stěžejních důkazů, uvedla Černá s odkazem na usnesení Nejvyššího soudu.

Na ženu Miřetinský zaútočil podle rozsudku loni 16. února ve vchodu jednoho z domů v Jičínské ulici. Ke své známé přistoupil zezadu, v ruce držel ostrý podlouhlý předmět. Podle znalců šlo pravděpodobně o šroubovák. Pošťačku Miřetinský pobodal v obličeji a na krku. Ženě ležící v kaluži krve ukradl tašku s 68 tisíci korunami.

Ženu zachránila svědkyně, která se útočníka pokusila vytlačit ven z domu. Muž pak utekl, převlékl se do připraveného oblečení. Věci, které měl na sobě při útoku, zabalil a hodil do říčky Klenice. Miřetínského dopadla policie asi po dvou hodinách. Předmět, kterým podle obžaloby útočil, se najít nepodařilo.

Miřetinský u soudu odmítl vypovídat, v přípravném řízení ale uvedl, že svou známou zabít nechtěl. Plánoval prý, že by se ženou předstírali fingované přepadení a o peníze by se rozdělili. V den útoku na ni počkal u domu, kde roznášela poštu, a zeptal se jí, jestli nechce „udělat podvod s penězi".

Ona to prý odmítla, a když se začali přetahovat, nabodla se sama na nůž. Znalci ale tuto verzi odmítli. Útok musel být veden aktivní silou. Vyloučili také, že by pachatel útočil nožem.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud