Britská policie pustila trojici zadrženou kvůli desítkám mrtvých v kamionu!

Autor: ČTK, yks, VaB - 
27. října 2019
18:02

Britská policie v neděli propustila na kauci tři lidi zadržené po nálezu 39 mrtvých těl v kamionu na jihovýchodě Anglie, uvedla agentura AP. Jde o 38leté manžele  Joannu a Thomase Maherovy, oba z města Warrington na severu Anglie, a o 46letého muže ze Severního Irska.

Policie trojici vyslechla kvůli podezření z trestných činů zabití a spiknutí za účelem obchodování s lidmi. Ve vazbě zůstává 25letý Maurice Mo Robinson, řidič kamionu, jehož policie v sobotu obvinila z 39násobného zabití, spiknutí za účelem obchodování z lidmi, spiknutí za účelem napomáhání nezákonné migraci a z praní špinavých peněz. Robinson se má v pondělí objevit před soudem. 

Většinu z 39 mrtvých tvoří pravděpodobně Vietnamci. Vyplývá to z informací z venkovské oblasti, odkud oběti nejspíš pocházejí. Britská policie totožnost mrtvých ale zatím nepotvrdila. Podle vietnamského zpravodajského serveru VNExpress již 24 rodin nahlásilo místním úřadům, že pohřešují své děti.

„Děláme vše, co je v našich silách, abychom zjistili, jak 39 obětí této tragédie zemřelo," uvedl britský detektiv šéfinspektor Martin Pasmore. „Necháváme otevřené veškeré možnosti pokud jde o národnost obětí. Žádáme každého, kdo by měl jakékoli informace, které nám pomohou při identifikaci, aby se nám ozval," dodal. 

Těla našla policie v noci na středu v průmyslové zóně Waterglade v Grays východně od Londýna. Zpočátku uvedla, že se zřejmě jedná o Číňany, nicméně Peking tuto informaci nepotvrdil. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud