Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Oblačno 12°C

Učitelka vmetla dětem: „Když nebudete dělat úkoly, půjdete do plynu.“ Konec byl rychlý

„Půjdete do plynu, když nebudete dělat úkoly.“ Učitelka za svůj nevhodný „vtip“ přišla o práci. (Ilustrační foto)  (Autor: Profimedia)
Autor: Darina Jíchová - 
27. října 2019
09:45

Pedagožka z anglické Základní školy Newberries v Radlettu dostala minulý týden výpověď, vedl k tomu její hodně nepodařený pokus o vtip. Svým desetiletým žáčkům, z nichž značná část pochází z židovské komunity, v legraci pohrozila, že je „pošle do plynu, jestli nebudou nosit domácí úkoly“. Její slova pobouřila rodiče dětí a ti požadovali její okamžitou výpověď, uvedl deník Daily Mail.

„Koukejte dělat domácí úkoly, jinak vás pošlu do plynové komory,“ měla říct vyučující svým malým žákům. Žena si zřejmě rychle uvědomila, co vypustila z úst. Navíc ji jeden žáků konfrontoval s tím, jak „to jako myslela“. Dětem se omluvila, řekla jim, že to myslela jako vtip, a požádala je, aby to nikomu neříkaly.

Děti doma řekly, kam je učitelka chtěla poslat

Incident se odehrál minulý čtvrtek, žena má na starosti třídu s 28 žáky, 11 z nich je ze židovské rodiny. Děti samozřejmě „tajemství“ neudržely a doma vyprávěly, co se stalo.

Rodiče byli zděšení a pobouření. „Řekla, že je pošle do plynu,“ zuřila jedna z matek v hromadné konverzaci, kterou mají rodiče na WhatsAppu. Rodiče kontaktovali ředitelky školy a hrozili tím, že své děti přihlásí na jinou školu, pokud nevyhodí „tu“ učitelku.

Ještě ten den svolaly ředitelky mimořádnou poradu správní rady a učitelského sboru, kde celou věc důkladně prošetřili a rozhodli se učitelku propustit. Hned v pátek pedagožka opustila zaměstnání, proces byl rychlý i díky tomu, že žena byla externistka a ne stálá vyučující tamní základní školy.

Rodiče si libují: Škola jednala rychle

„Škole se musí nechat to, že jednala okamžitě a chtěla situaci řešit,“ sdělil jeden z rodičů Daily Mailu, rodič si nepřál být jmenován, nebyl ochotný tisku sdělit ani jméno propuštěné učitelky. „Ředitelky se nás nesnažily přesvědčit o tom, že děti situaci zveličily, nenaznačily ani, že by si mohly vymýšlet,“ dodal k incidentu.

„Můžeme potvrdit, že jsme minulý týden byli upozorněni na rasistickou poznámku, kterou pronesla jedna z externích vyučujících. Rychle jsme zakročili, správní rada s ředitelkami situaci prošetřily a rozhodly se s pedagožkou ukončit spolupráci,“ uvedl v prohlášení mluvčí základní školy.

Škola se zaměří na náboženskou toleranci a respekt

Základní školu Newberries navštěvuje 203 žáků ve věku od 4 do 11 let. Instituce se nachází v malém anglickém městě Radlett, ve kterém se čtvrtina z osm tisíc obyvatel považuje za židy. Vedení školy navíc oznámilo, že s ohledem na incident do školy pozve zástupce všech hlavních vyznání. „Sezení s duchovními různých náboženství pořádáme každoročně, letos ale bude speciálně zaměřené na náboženskou toleranci a respekt,“ vysvětlil mluvčí školy.

Antonn Blha ( 27. října 2019 10:57 )

Množí se jak myši jde vidět že jsou to taky Arabáši a ještě k tomu útlocitní, Slovanů zemřelo třikrát tolik a slyšel někdo aby pořád hýkali jak nemocní osli? 🤮🤮

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud