Škola chtěla po deváťácích, aby zvolili své „miss“. Hrozí šikana, zuří rodiče

V britské škole vyzvali žáky 9. třídy, aby zvolili svou miss. Sklidili za to zlobu rodičů a příbuzných studentů (ilustrační foto)  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: tva - 
30. června 2019
11:49

Britská střední škola Hugh Christie School vzbudila rozhořčení u rodičů, když svým studentům rozdala formulář, ve kterém mají zvolit jejich „nejlépe vypadající“ spolužáky. Škola se za své jednání omluvila poté, co se teta jednoho ze studentů o formulář podělila se svým rozhořčením na twitteru. Jednání, jaké instituce požadovala po dětech ve věku 13 a 14 let, označila za „šokující“. O události informuje deník The Independent.

Studenti devátého ročníku měli v dotazníku také uvést některého ze svých spolužáků v kategoriích jako „nejhezčí pár“, „největší pozér“ nebo „nejhorší zlozvyk“. Čin, k jakému vedení školy nabádalo své studenty, poté odsoudilo množství uživatelů sociálních sítí.

Lucy Hallová, která na existenci formuláře upozornila, ve svém příspěvku zároveň požádala instituci o vyjádření. „Škola představuje už tak dost velký nápor na psychiku, když je vám 14. Vytvářet ještě soutěže o to, jaký kluk nebo jaká holka ze třídy jsou nejhezčí, je přímo šokující.

Jde o podněcování k šikaně, tvrdí kritici

Podle dalších uživatelů to představuje fatální selhání pedagogů v oblasti empatie a svědčí o absenci smyslu pro citlivý přístup k dětem. Na čin by se tak podle některých mělo dokonce pohlížet jako na nepřímé podněcování k šikaně. Zvlášť v dnešní situaci, kdy školství prochází hlubokou krizí týkající se psychického zdraví dětí a teenagerů.

„Je bez problémů proveditelné udělat takovou anketu citlivěji, bez používání zahanbujících a odsuzujících kategorií a škatulek,“ vyjádřil se například jeden z uživatelů. Podle školy bylo jednání zodpovědných pedagogů „nepatřičné a nemístné“.

Formulář, ve kterém měli studenti zvolit jejich „nejlépe vypadající“ spolužákyFormulář, ve kterém měli studenti zvolit jejich „nejlépe vypadající“ spolužáky | Twitter Lucy Hall

Taurus70 ( 1. července 2019 07:46 )

Ve 14 letech predstavuje skola zatez na psychiku? To je generace opravdovych dusevnich zebraku a to se nebavim o rodicich kteri prokazuji evidentne degenerativni zmeny na mozku,kdyby se debilove vice venovali uceni nez socialnim sitim zvladli by to v pohode😂😂😂😂

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud