„Nechci ani domyslet, co by se stalo, kdybychom nebyli právě u lékaře. Přítelkyně má nemocnou nohu. Kamion nám vjel do domu v místě, kde jsme měli sedačku a stolek. Běžně tam sedí naše malé dcery. Obojí je nyní pod hromadou sutin,“ ukazuje Jiří Zouhar (39) následky nehody.

Opodál našel s družkou Barborou (38) rozbitý notebook. Holčičky na něm běžně sledovaly pohádky. Oba si uvědomují, jak blízko smrti všichni byli. Řidič kamionu policii řekl, že ho zaskočil mikrospánek...

Video
délka: 01:24.33
Video se připravuje ...

Kamion připravil rodinu o střechu nad hlavou. Hynek Zdeněk, blesk.cz


Kamiony jezdí kolem domu rychle

„Otázkou je, jestli nejel moc rychle. Kamiony se tady častokrát ženou i sedmdesátkou. Měla by tu být třicítka,“ myslí si Zouhar. Rodina nyní našla dočasné ubytování v nedalekém penzionu. Nad osudem rodiny bez střechy nad hlavou se ustrnul sám jeho majitel.

O situaci rodiny se intenzivně zajímá městský úřad v Blansku. „Stavební úřad svolá k prohlídce domu kontrolní den, aby ve spolupráci se statikem rozhodl, co se s budovou stane,“ sdělil mluvčí blanenské radnice Ondřej Požár.

Mají omezený příjem

Jsme nyní ve velké nejistotě. Vůbec nevíme, co s námi bude. Obáváme se nejhoršího, tedy demolice,“ upozornil Zouhar, který rodinu živí z dělnického platu. Družka pracovala dříve v nemocnici, nyní pečuje o nemocnou maminku. Škody na domě se budou patrně hradit z povinného ručení řidiče kamionu.

Řidič kamionu (26) naboural rodinný dům v Lažánkách (okrajová část Blanska) v úterý v 11 hodin. Lehce se při tom zranil. Dům se stal ale neobyvatelný.

Video
délka: 01:26.53
Video se připravuje ...

Řidiče kamionu přemohl v Blansku mikrospánek, naboural do rodinného domu. MěÚ Blansko/Ondřej Požár


Fotogalerie
21 fotografií