Šílený český kamioňák, který ohrozil autobus: Němci řekli, za co ho budou soudit!

11. října 2019
09:48

Český řidič kamionu se při hazardním předjížděcím manévru v Bavorsku letos v lednu nedopustil pokusu o vraždu, z něhož ho původně obvinilo státní zastupitelství. Čech se bude místo toho v soudním procesu zodpovídat z úmyslného ohrožení bezpečnosti silničního provozu. Řidiči, jemuž bylo v době činu 52 let, hrozí nyní až čtyři roky vězení.

 

Česko vydalo na konci června řidiče kamionu Jaroslava N. ke stíhání do Německa. Muž počátkem roku v Německu nebezpečně předjížděl a ohrozil autobus.

Zemský soud v Pasově podle serveru bavorského rozhlasu BR.de ve středu sdělil, že Čech nebude souzen za pokus o vraždu za to, že na spolkové silnici B12 u města Freyung v německo-českém pohraničí několikrát nebezpečně předjížděl, čímž ohrožoval životy ostatních.

Soud oznámil, že Čech je místo toho obžalován z úmyslného ohrožení bezpečnosti silničního provozu. Předjížděcí manévr sice podle soudu byl nanejvýš nebezpečný a pro ostatní účastníky silničního provozu mohl skončit smrtí, důkaz pro úmysl zabíjet však neexistuje.

Řidič předjížděl ve chvíli, kdy byl provoz v daném směru po krátkém rozšíření na dva pruhy opět svedený do jednoho pruhu. Předjíždějící kamion se v hustém provozu těsně vyhnul čelnímu střetu s protijedoucími vozidly, kterými byl autobus a kolona osobních aut. Řidič vsetínské společnosti Mikostar logistics už po zveřejnění záběrů dostal výpověď z práce.

 

bullshit ( 11. října 2019 13:10 )

Přesně tak, jeden čekatel nám dokonce teď velí a toho živíme dotacemi sakramentsky královsky...

1tigrusenka ( 11. října 2019 12:55 )

zavřela bych toho spratka na doživotí

ostuda ( 11. října 2019 12:12 )

proč živit? mohl čekat bez řidičáku doma, když tam čekají i různí megašmejdi. třeba by toho v kolbence napracoval víc než my dva dohromady

Paul Katzchen ( 11. října 2019 10:47 )

Totální debil!Mě se tenhle dejden stalo,že se pan řidič ve 22:15 otáčel uprostřed nepřehledné vozovky a za deště na místě kde je 70.Nemít dobrý brzdy, už sem tu nebyl.

fikusek11 ( 11. října 2019 10:30 )

A živit tady toho vola máme proč?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud