Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno, déšť 22°C

Kamioňák ignoroval zákaz předjíždění: Vjel do cesty autobusu: Katastrofální čelní srážce zabránila jen shoda náhod

Autor: ital - 
25. ledna 2019
22:00

Český řidič kamionu v Německu ignoroval dopravní značení a předjížděl na zákazu a navíc ještě k tomu v zúžení vozovky. Chybělo málo a téměř se srazil s protijedoucím školním autobusem. Od neštěstí je dělily skutečně jen centimetry. Po bezohledném řidiči pátrá česká i německá policie. Řidič autobusu doufá, že viník bude za svůj čin potrestán. Dopravní firma se zatím k případu vyjadřovat nebude.

V úterý se český řidič kamionu společnosti Mikostar Logistics dopustil v Německu hrubého porušení dopravních předpisů a ještě k tomu ohrozil životy ostatních účastníků provozu. Na zúžení dvou jízdních pruhů v jeden, kde navíc platí zákaz přejíždění pro nákladní auta, předjížděl přes plnou čáru jiný kamion. Téměř se srazil s protijedoucím školním autobusem, který minul o několik centimetrů.

„Musel jsem autobus strhnout úplně doprava, chybělo málo a sjel bych ze srázu. Míjeli jsme se jenom těsně o zrcátka,“ oznámil pro TV Nova řidič autobusu Franz Heinzl, který naštěstí školáky vysadil v nedalekém městě Freyung. „Kdybych měl v autobuse děti, byla by to mnohem větší zátěž a asi bych srážce nezabránil,“ dodává řidič, který se za 30 let, co šoféruje, ještě s takovýmto chováním profesionálního řidiče kamionu nesetkal.

Jednatel kamionové přepravní firmy se však k případu vyjádří až po víkendu, jelikož je v současné době v zahraničí. „Ta situace mě mrzí, ale oficiální vyjádření můžu dát až v pondělí nebo v úterý,“ sdělil přes telefon pro TV Nova jednatel společnosti Miroslav Vítek.

„Doufám, že bude potrestaný a dostane minimálně tříměsíční zákaz řízení,“ dodal Franz Heinzl. Případem se zabývají jak němečtí, tak čeští policisté. Neomalenému řidiči hrozí několikaletý zákaz řízení v Německu.

sacred10 ( 26. ledna 2019 10:52 )

Mě by jenom zajímalo,na co jsou ty psychotesty dobrý?Já si myslím,že jenom na to aby si ten psycholog vydělal peníze,jinak je to na nic.

Yarda ( 26. ledna 2019 10:52 )

...„Doufám, že bude potrestaný a dostane minimálně tříměsíční zákaz řízení,“ dodal Franz Heinzl.... Já zase doufám že řidičák toho hovada skončí v mlejnku na maso a ten fitipaldi už si v životě za volant nesedne.

krtek. ( 26. ledna 2019 10:27 )

tohle je na psychotesty , nedávno se mi stalo že jsem zpomalil ve vesnici na 50 , kamion za mnou to nevydržel a začal mne předjíždět přez plnou, mydlil to celej zpocenej tak 60 ... ano taky jsem občas prase, ale tohle je trošku moc. Tihle amatéři se slabými nervy by si měli uvědomit že za podobné kousky je i trest smrti , nehledě na to že dnes maj auta kamery a naprášit ho není zas tak problém.

pavel11 ( 26. ledna 2019 09:03 )

NONICK!!máte pravdu ale tohle není jediný případ,kámiony se předjíždejí dva tři kilometry oni ví že jedou pomalu stejnou rychlostí blokují umyslně ostatní řidiče jen proto že mají obrovská auta a hrají si na kamionáky.Jsou strašně nedisciplovaní,agresivní. Ale i u osobáku jsou vypatlaný magoři.Jenže obrovský kamiony když jejich řidiči telefonují,čtou,koukají na videa,porna,atd jsou obrovský nebezečí pro provoz.Pokud u řidiše kamionu se dokáže při nehodě toto chování okamžitě trest vězení at zaviní dopravní nehodu nebo bude usvěčen policii že se tak chová za jízdy.

Nonick ( 26. ledna 2019 05:10 )

Prosím všechny kteří chtějí začít nadávat na řidiče kamionů, aby si uvědomili že tohle hovado není řidič, ale totální debil, který by už v životě neměl za volantem co dělat. Všichni nejsme takový

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání