Státní zástupce obžaloval třeťáka z 5 vražd! Není jasné, jaký trest mu za to hrozí

Dítě bylo obviněno z 5 vražd (ilustrační foto).
Autor: yks - 
9. 10. 2019
23:25

Je ve věku, kdy by si mělo hrát na písku. Namísto toho čelí 9leté dítě plnohodnotné obžalobě z 5násobné vraždy s přitěžujícími okolnostmi a z dalších závažných deliktů. Co spáchalo?

Teprve devítileté dítě bylo v americkém státě Illinois obžalováno z 5násobné úkladné vraždy. Okresní státní zástupce Greg Minger dospěl k závěru, že dítě úmyslně zapálilo areál obytných přívěsů a že mu šlo o to, aby tři děti a dva dospělí nevyvázli životem.

Z toho důvodu měl dětský pachatel (pohlaví dítěte nebylo zveřejněno) podpálit zmíněný komplex, jménem „Timberline Mobile Home Park, nedaleko obce Goodfield, asi 240 kilometrů jihozápadně od Chicaga,“ uvedl portál britského Guardianu. Dítě navíc čelí stíhání za několik závažných případů žhářství. 

V přívěsu během požáru, k němuž došlo už 6. dubna, zahynuly roční a dvě tříleté děti, 34letý muž a 69letá žena. Žalobce Mingera ovšem teď čeká ta těžší část jeho úkolu. Bude muset přesvědčit porotu, že 9leté dítě mělo úmysl založením požáru zabíjet. Experti na obhajobu nezletilých pachatelů  pochybují, že uspěje. 

„Devítiletí nevědí, že Santa Claus neexistuje. Nevědí, že lidé zemřou a už se nevrátí. Nejsem si jistý, jestli devítileté děti dokážou vytvořit skutečný úmysl spáchat vraždu,“ řekl k tomu podle Guardianu americký právník Gus Kostopoulos, který se specializuje na obhajoby mladistvých.

Dosud nejmladším odsouzencem za vraždu se v USA stal v roce 1929 teprve 6letý Carl Newton Maham, který zastřelil brokovnicí o 6 let starší holčičku. Šel za to do polepšovny.

banany ( 10. října 2019 16:41 )

V USA se s ním nebudou párat, dostane basu jako dospělák a to je dobře!!! V klukovi stejně nic dobrého nebude má to v buňkách a bude už jen škodit a ubližovat. U nás by mu to prošlo nebo by byl jen v neškodné polepšovně pokud mu není 18let. V Česku se neodsuzují boháči a vlivní a sebehorší děcka.

Lubomr Babek ( 10. října 2019 15:44 )

Normální, devítileté dítě, aspoň v ČR, si plně uvědomuje, co je zločin a pojem život a smrt a pokud v USA to takové dítě nechápe, tak bychom se měli obávat s jakými "vzdělanci" vlastně udržujeme přátelství.

fido2 ( 10. října 2019 13:26 )

No jestli to americké děti nevědí, tak to jsou pěkní zabeděnci...co je v těch školách učí. A sankce na USA...

spania ( 10. října 2019 12:57 )

Jsou to spratciMyslím,že devítileté děti už moc dobře ví,že Santa Claus doopravdy neexistuje a pokud to neví,tak jsou asi nějaké zanedbané.Hlavně že ale ví,kde co udělat špatného,kde koho zabít a jak někomu ublížit.

kikina_klausovic ( 10. října 2019 10:53 )

Hajzla zastřelit.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud