Pětinásobná vražda v Alpách: Žárlivec zabil i hokejovou hvězdu!

Autor: ČTK - 
7. října 2019
11:53

Pětinásobná vražda v oblíbeném zimním středisku Kitzbühel otřásla Rakouskem. Pětadvacetiletý Andreas H. tu zabil svou expřítelkyni, jejího nového partnera a celou její rodinu. Policie již identifikovala všechny oběti. Mezi zemřelými je nadějný hokejista Florian (†24).

Druholigový rakouský hokejový klub EC Kitzbühel na svých webových stránkách potvrdil, že jednou z obětí masakru je jeho brankář Florian Janny. Byl prý oblíbený, den před nedělním zločinem byl díky svému vynikajícímu výkonu v utkání proti italskému Asiagu vyhlášen mužem zápasu.

Pětadvacetiletý Rakušan Andreas H. v neděli přiznal, že ze žárlivosti zastřelil svou 19letou expřítelkyni, její rodiče, jejího bratra a také jejího nového přítele. Muž se sám přihlásil na policii. "Právě jsem zavraždil pět lidí," přiznal se po krveprolití v rodinném domě a policistům odevzdal nůž a pitoli, které měl u sebe.

Podle rakouského portálu oe24.at byli Andreas a Nadine dříve zasnoubení. Jejich vztah se ale rozpadl už přes několika měsíci. Andreas se s tím ale nemohl srovnat a nedokázal ani pochopit, že si dívka našla nového přítele. Den před vraždou se měli exmilenci pohádat v restauraci.

Andreas poté kolem čtvrté ráno zaklepal na dveře rodinného domu. Devětapadesátiletý otec jeho expřítelkyně otevřel a nevítaného hosta  vykázal. Poté se mladík vrátil domů, kde si vzal legálně drženou pistoli svého bratra, který je v zahraničí, a vrátil se zpět. K expřítelkyni, která se zamkla, přelezl přes balkon.

Kitzbühel, který má kolem 8000 obyvatel, je světoznámý hlavně díky lyžařským závodům, které se každoročně pořádají v místním areálu Hahnenkamm. Tyrolské lyžařské středisko je nyní v šoku a radnice vyvěsila černou vlajku.

mislivec ( 7. října 2019 14:42 )

2. liga u Rakušáků a hvězda??? Tvl...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud