Policisté z Olomouce si namastili kapsy na falešných pokutách, teď jim hrozí vyhazov

Policie (ilustrační foto)
Autor: ČTK - 
5. října 2019
15:26

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) se zabývá případem dvou policistů z Olomouce, kteří se obohacovali při ukládání pokut. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí GIBS Ivana Nguyenová. Řidičům policisté na místě ukládali vyšší pokuty, částku zapsanou mazacím inkoustem však následně na bloku upravili na nižší a rozdíl si ponechali.

Za zneužití pravomoci úřední osoby a zpronevěru jim hrozí až pětiletý trest vězení nebo zákaz činnosti. Policisté se podle GIBS od loňského října do letošního července obohatili nejméně o 6500 korun.

Ve sledovaném období si v rámci dohledu nad bezpečností silničního provozu vytipovali řidiče, kterým uložili pokutu v takové výši, aby byla akceptovatelná a přestupce ji mohl zaplatit na místě,“ popsala Nguyenová.

Dvojice policistů zapsala povinné položky do pokutového bloku standardní propisovací tužkou, výši uložené pokuty ale zaznamenala perem, jehož inkoust je možné vymazat.

Jeden z dílů protokolu pak policisté odevzdali pachateli přestupku s původní částkou. „U dílu, který se odevzdává nadřízenému, částku smazali a přepsali ji za nižší. Finanční rozdíl si pak ponechali pro svou potřebu,“ dodala Nguyenová.

HledacPravdy ( 5. října 2019 20:15 )

Vyhazov je na místě, ale víc bych je neničil.. Mimochodem ten model dávat část z pokuty policajtům jako provizi by mohl být efektivní. Třeba 10 procent z každé pokuty z vážnějšího přestupku, nebo nevhodného parkování, tam bych dal 20 procent. Kolik lenochů tady v Praze parkuje v křižovatkách vedlejších ulic a já musím na slepo do protisměru, abych je objel a policajti pokutují jen málokdy.

1917 ( 5. října 2019 19:03 )

Flastr bude za blbost, že se nechali chytit s 6500,-Kč. Kdyby k tomu připsali 4 nuly. jak to u nás s VIP osobami chodí, třeba Janoušek, Ryttig,Bakala a další, byli by povýšeni mezi generály, pořád jich máme málo, a byli by oslavováni a přijati za čestné členy Trikolóry!!!!!

Evka4 ( 5. října 2019 17:47 )

Vyhodit na hodinu.Dělají slušným klukům jenom ostudu.

zlymikes ( 5. října 2019 17:16 )

a pak že policajti nemají mozek k přemýšlení

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud