Pedofil v Ústí nad Orlicí zneužil dívku (5): Jak ochránit svoje děti?

Pedofil v Ústí nad Orlicí zneužil dívku (5): Odborníci radí rodičům, jak ochránit děti. (Ilustrační foto)
Autor: idh, dce - 
2. října 2019
16:24

Do děsivě lstivé pasti nalákal pedofil holčičku (5) v Ústí nad Orlicí. Pro děti lákavou báchorkou dosáhl toho, že dívka zůstala sama a znásilnil ji! Odborníci oslovení Bleskem upozorňují rodiče, aby na podobné situace děti připravili.

To, čeho se rodiče malých dětí bojí, se stalo o víkendu na orlickoústeckém sídlišti Dukla. Muž údajně přišel ke skupině hrajících si dětí a tvrdil jim, že se mu v okolí zatoulal pes a že potřebuje pomoci s jeho hledáním.

Když se skupinka rozeběhla, zůstal samotný pouze s pětiletou dívenkou. Tu pak znásilnil. „Mravnostní delikt vyšetřujeme, bližší informace ale zveřejňovat nebudeme,“ sdělili jen policisté. Nebezpečného pedofila už údajně zadrželi.

Existuje pro rodiče univerzální rada, aby se jejich děti nedostaly do podobně nebezpečné situace? „Jde o to, aby děti měly absolutní důvěru k rodičům a byly jim schopné všechno říci. A zároveň nedůvěřovaly cizím lidem. Musí vědět, že nebezpečný může být jakýkoli neznámý dospělý člověk, i ten upravený, slušně vystupující, usměvavý,“ radí bývalý elitní kriminalista Josef Doucha.

Nejčastější historka?

Posílá mě tatínek... „Pachatelé využívají různých záminek i komunikačních kanálů ke kontaktu a ovlivnění obětí,“ řekl Blesku mluvčí policejního prezidia David Schön. „Častou je historka, že dotyčného posílá rodič, aby dítě někam přivedl,“ dodává Josef Doucha. Pachatelé své triky ovšem obměňují. „Vycházejí z možností situace, ve které se dítě nachází, a jak se chová.“ Rodiče by tak měli připravit děti na různé varianty oslovení.

Několik důležitých rad

  • Domluvte heslo: V první řadě děti musejí vědět, že se mohou rodičům beze studu či obav svěřit s čímkoli. Naučte děti, že kdykoli mají bez výčitek svědomí odmítnout doprovod, pomoc či hovor s cizí osobou, ať už se představí jakkoli, třeba i jako kamarád rodiče. Pro takový případ si domluvte heslo, které ověří, zda dotyčný je tím, za koho se vydává.
  • Útočník na netu: Vysvětlete dítěti, že na internetu nikdy není možné s jistotou vědět, kdo je na druhé straně komunikace. Ukažte příklady zneužití, které se staly, a promluvte si o nich. Nastavte pravidla užívání sociálních sítí.
  • Děti, křičte! Vysvětlete dítěti, že se nemusí bát v případě obav křičet o pomoc, že není povinné nikoho cizího poslechnout, i když naléhá.
  • Kam volat? Děti, kterým někdo ublížil nebo mají pocit, že jsou v ohrožení, mohou volat na linku bezpečí 116 111. Rodič, který má obavy, že se jeho či cizí dítě mohlo stát obětí násilí, může volat 606 021 021. Obě linky fungují 24 hodin.

 

vosavopruz ( 2. října 2019 17:36 )

ty čuně stálo ti to zato???Dívenka má zkažený život a ty shniješ ve vězení

ladybug ( 2. října 2019 17:19 )

Netahejte do toho homosexualy. Byla v parku se skupinou deti. Zadny dospely?

Jardah775 ( 2. října 2019 17:07 )

No jestli on si ten pedofil nemyslel, že po Prag Pridu ty roztomilé dětičky po ničem jiném netouží.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud