Smrt Miládky (†8) pod koly náklaďáku: Rodinu tragédie zničila, tvrdí sousedka

 • Autor: idh,mv,ryc,dce - 
  27. 9. 2019
  05:11

  Smrt Miládky S. (†8) v roce 1955 otřásla malou obcí na Příbramsku. Řidiče náklaďáku, který měl za její smrtí stát, policie nikdy nedopadla. Nyní, 64 let po dívčině smrti, policii sdělila 90letá seniorka z Prahy děsivé tajemství - Miládku prý zabil její manžel. 

 • 1.Rodinu smrt zničila

  Rodině Medalových patřil mlýn až do znárodnění komunisty. Založila ho už v polovině 19. století a patřila mezi ty nejváženější v celém Příbramsku. „Prarodiče dívky se za války snažili všem pomáhat, jak mohli. Místní věděli, že u nich vždy najdou zastání,“ řekla Blesku žena, která v obci žije celý život.

  Dcera Medalových se poté provdala a přivedla na svět jediné dítě, krásnou Miládku. „Její smrt rodinu zničila, poznamenalo to všechny,“ dodala známá rodiny. Pozůstalí nedávno zchátralý mlýn prodali.

 • 2.Místní: Chceme znát pravdu!

  Případ je stále v živé paměti místních starousedlíků. Ostatně, starosta Čenkova Jan Hauptman (71) s Miládkou chodil do místní malotřídky. „Ten den nikdy nevymažu z paměti, celá obec tehdy byla na nohou,“ řekl dlouholetý starosta pro server Pribram.cz.

  Když vyřknete dívčino jméno mezi obyvateli Čenkova, stále to vzbuzuje emoce. „Pokud i po těch letech zjistíme, jak se to stalo a kdo je za to zodpovědný, všem se nám strašně uleví. I když víme, že už za to nebude potrestán. Vůbec nechápu, jak s tím mohl takovou dobu žít,“ uzavřela pamětnice tehdejších událostí.

 • 3.Advokát Jan Černý: Trest padnout nemůže

  „Mělo by to probíhat tak, že policie se oznámením musí zabývat. Případ prošetří, ale i když zjistí pachatele, musí případ odložit,“ říká advokát Jan Černý. Promlčecí doba je 15 let a v případě vraždy, za niž by hrozil výjimečný trest, 20 let. Jediné nepromlčitelné zločiny jsou válečné zločiny a genocida.

 • 4.Kriminalista Jiří Markovič: Chtělo by to najít spis

  Neobjasněným případům se v kriminalistickém slangu říká „pomníky". I ty se ale vyšetřují, pokud se po letech objeví nové informace. Zvláště pokud jde o smrt dítěte. Kriminalista Jiří Markovič dokázal v roce 1980 vyšetřit vraždu dvou dívek v pražském Prokopském údolí starou tehdy už 12 let. „Případ z roku 1955? To bude těžké, velmi těžké. Chtělo by to pro začátek najít spis, už nemusí existovat, mluvit s těmi, kdo to vyšetřovali. Naděje je vždycky, ale bylo by to opravdu těžké,“ říká Markovič.

  Za minulého režimu se o násilných trestných činech veřejnost příliš neinformovala, podle Markoviče to ale rozhodně neznamená, že by se vyšetřovaly laxně. „Vždycky záleželo na konkrétních lidech,“ myslí si kriminalista. Problémem může být, že materiály z 50. let 20. století mohou být zničené, i když neuzavřené případy by skartovány být neměly.

.tg.bb ( 27. září 2019 20:03 )

Píšou i jinde, takže si můžete udělat obrázek z dalších zdrojů. Údajný pachatel žije s oznamovatelkou - svojí 90 letou ženou v domově důchodců.

jussuf ( 27. září 2019 08:37 )

No dobre. A o čom je tento článok, čo sme sa dozvedeli ? Kto vie nech odpovie.

5nastolevceskych ( 27. září 2019 08:37 )

Babce na dědkovi začalo něco vadit, tak to po mnoha letech vytáhla. Jako při rozvodech.

PPP150W ( 27. září 2019 06:13 )

Články o této tragedii jsou o ničem. Např. ani v jednom se neuvádí, zda dotyčný vrah ještě žije, či už je po smrti. Uvádí se jen, že už zločin potrestán nebude kvůli promlčení, což je určitá indicie, že je ten člověk ještě naživu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud