Těhotná žena zemřela při glukózovém testu: Dítě se zachránit nepodařilo!

Těhotná žena zemřela při testu: Miminko nezachránil ani nouzový císařský řez. (Ilustrační foto)
Autor: ČTK - 
24. září 2019
18:16

Německá policie vyšetřuje smrt mladé ženy a jejího novorozeného dítěte, kterou zřejmě způsobil kontaminovaný roztok glukózy z lékárny. Město Kolín nad Rýnem varovalo své občany, aby glukózové přípravky z podezřelé lékárny nepoužívali, její majitel už nesmí žádné vlastní přípravky dál prodávat.

Oběťmi podezřelého glukózového testu se v Německu stala těhotná osmadvacetiletá žena a její dítě, které se narodilo akutním císařským řezem. Případ ohlásil policii lékař, který vyšetřovatele informoval i o další těhotné ženě. Také jí požití roztoku glukózy způsobilo zdravotní komplikace. Tato pacientka však kvůli nevolnosti nezkonzumovala celé množství glukózového roztoku.

Glukózový přípravek pocházel z lékárny Heilig Geist Apotheke v kolínské čtvrti Longerich. Policie se proto domnívá, že roztok byl kontaminován. Případ vyšetřuje oddělení vražd, které už v lékárně zajistilo důkazy.

Těhotné ženy mohou během gravidity absolvovat zátěžový test na cukrovku, odborně nazývaný orální glukózový toleranční test. Lékaři jej obvykle provádějí mezi 24. a 28. týdnem těhotenství. Ženy vypijí roztok glukózy a laboratorně se pak měří hodnoty cukru v krvi budoucích matek.

V Česku vzbudil v roce 2014 rozruch případ, zdravotní sestra v Orlové na Karvinsku dala těhotné ženě při glukózovém testu omylem vypít jedovatou dezinfekci. Dvaatřicetiletá žena o několik hodin později zemřela.

tojevrazdanachcala ( 24. září 2019 23:47 )

Prostě je to KANAKov.jak celé germánsko.

offline ( 24. září 2019 19:01 )

V Kolíně nad Rýnem je vůbec nejvyšší podíl neněmeckého obyvatelstva z celého takzvaného zatím ještě snad Německa. Ve věkové skupině 0 až 15 let jde až o 90 procent. Obrázek je tedy pouze ilustrační, protože z 90 procent šlo o Turkyni, Kurdku, Arabku, Rusku, černošku, Čečenku a tak dále a tak podobně, jedno lepší než druhé, prostě elitu Země.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud