Adámek (11) skončil po operaci mandlí v kómatu: Postup zdravotnic byl proti zdravému rozumu, říká policie

Aktualizováno -
17. 9. 2019
11:49
Autor: ČTK, yks - 
17. 9. 2019
09:42

Ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti obvinila policie pardubickou nemocnici, jednu lékařku a dvě zdravotní sestry. Jde o případ malého Adámka, který po komplikacích po operaci mandlí upadl do bdělého kómatu. Předtím ale strávil dlouhou dobu bez pomoci, zatímco zdravotníci jen pobíhali kolem nebo lomili rukama a přihlíželi.

V případu Adámka, který má po operaci mandlí poškozený mozek a skončil v kómatu, policie obvinila pardubickou nemocnici, jednu lékařku a dvě zdravotní sestry z přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Novinářům to v úterý oznámila policejní mluvčí Ivana Ježková.

Tehdy osmiletý Adámek podstoupil v květnu 2017 operaci mandlí. Čtyři dny poté začala krvácet a následně upadl do bdělého kómatu. Videokamera zachytila šokující situaci, při které bezradní zdravotníci pobíhají kolem silně krvácejícího dítěte. 

„Policisté mají za prokázané, že nemocnice zásadně porušila či zanedbala důležité povinnosti,“ uvedla mluvčí Ježková v tiskové zprávě.

Policisté mají za prokázané, že nemocnice zásadně porušila či zanedbala důležité povinnosti. Znalci podle mluvčí konstatovali, že „postup lékařky i obou zdravotních sester byl nejenom proti současné zavedené lékařské vědě, ale i proti zdravému rozumu".

Video Neuvěřitelné záběry lékařky z Pardubic: Adámka (10) nechala krvácet a šla dál! Upadl do kómatu a má poškozený mozek! - Jitka Pecharová, Blesk

„Bylo zjištěno, že v době hospitalizace poškozeného chlapce neměla nemocnice definované odborné a organizační postupy v podobě zpracovaných standardů, které by stanovovaly doporučený lékařský a ošetřovatelský postup, tedy jak se má chovat zdravotnický personál zejména při pooperační péči u dětského pacienta,“ dodala Ježková.

Rodina již podala na nemocnici několik žalob a domáhá se odškodnění. Částečně uspěla. „Teď finalizujeme konečné narovnání. Po dohodě se všemi stranami ho nezveřejníme," řekla Semrádová. Celkovou výši odškodnění nemocnice původně vyčíslila na 15,5 milionu korun, částka je ale před podpisem dohody jiná. Kromě toho dohoda zahrnuje neomezené čerpání nákladů na péči, dodala mluvčí.

oxygene.p ( 17. září 2019 19:24 )

Máš pravdu , karma je zdarma , i na Tebe dojde svi.n.e

ivkanatka ( 17. září 2019 19:17 )

Na tu zenskou vubec nereagujte, ona by mluvila kacena jinak, kdyby šlo o její dítě ! Kdyby blbost nadnasela, tak ona lítá jako kráva !

ivkanatka ( 17. září 2019 19:13 )

Oxygene.p., nikomu nic zlého nepřejí, ale vám bych přála být v situaci Adamkovo rodičů. Jste odporný tvor, nebojte,karma je zdarma !

oxygene.p ( 17. září 2019 18:07 )

Rodičům nejde ani tak o spravedlnost , ale hlavně o miliony. Dělat doktora nebo sestru je řehole a když se Vám do špitálu nas.e.r.e. takovej vopruz lačnící po prachách , tak máte na roky u soudu vystaráno. Kluka je mi líto , ale z rodičů je mi na blití.

kratkespojeni ( 17. září 2019 16:40 )

Matěj

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud