Adámka nechali krvácet. „Asi něco skrývá,“ opřel se soud do nemocnice a nařídil vydat dokumentaci

Autor: ČTK - 
17. 6. 2019
12:27

Nemocnice v Pardubicích musí vydat rodině zdravotnickou dokumentaci desetiletého Adámka, který po operaci mandlí skončil v kómatu. Rozhodl o tom odvolací soud. Rodina více než dva roky žádala o kopii záznamu z předoperačního vyšetření přístrojem Somnocheck, nemocnice tvrdila, že to není technicky možné.

„Je to velice smutná záležitost a obrana nemocnice se jeví odvolacímu soudu jako účelová. Pokud by to nebyla tak smutná záležitost, byla by skoro úsměvná,“ řekla předsedkyně senátu Alena Pokorná. Podle ní nemocnice ví, co přístroj umožňuje, ale pouze účelově prodlužuje řízení, aby nebyl vydán záznam. „Asi něco skrývá,“ uvedla Pokorná.

Chlapec byl operován v květnu 2017, čtyři dny po operaci začal masivně krvácet, následkem čehož má poškozený mozek a skončil v bdělém kómatu. Rodina se další žalobou domáhá odškodnění ve výši 22 milionů korun. „Nesmíme polevit ani o píď ve sporu s nemocnicí. Je potřeba nebrat na nikoho ohledy, oni na nás neberou ohledy dva roky,“ řekl dnes novinářům otec chlapce.

Video Neuvěřitelné záběry lékařky z Pardubic: Adámka (10) nechala krvácet a šla dál! Upadl do kómatu a má poškozený mozek! - Jitka Pecharová, Blesk

Pardubická nemocnice případ nechce komentovat. Ve vyjádření ze 4. června uvedla, že ji situace rodiny nezletilého chlapce velmi mrzí. Podle její ředitelky Štěpánky Fraňkové nemocnice s rodinou navázala oficiální kontakt hned druhý den po události a nabízela nejen součinnost, ale také konkrétní podporu a pomoc. Navrhla také společně s pojišťovnou možnost zřízení nelimitovaného otevřeného účtu ke krytí veškerých nákladů spojených s péčí o chlapce a zároveň odškodnění odpovídající závažnosti celé situace na horní hranici poskytované v podobných případech.

Video Proč musel Adámek (11) trpět na nemocniční chodbě? Režisérka přiblížila šokující dokument - Blesk TV

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

anonym01 ( 17. června 2019 21:52 )

JO TADY SI DELA KAZD YKDOCHCE A CO CHCE V POSLEDNI DOBE JEN NATAHUJI PACKU JAK OPICE V ZOO!

anonym01 ( 17. června 2019 21:49 )

JASNE? SMLOUVU SNAD NEPODEPSALI? NECETLI CO PODEPSALI? STEJNE JAK TI NESVEPRAVNI V EXEKUCI? HA?

anonym01 ( 17. června 2019 21:44 )

NO, TY PENIZE TOMU KLUKOVI NEVRATI ZDRAVI A TY RODICE CO MUSELI PROZIT . TYRANI SE MUSI VESET, LEMPLOVE BY MELI ZUSTAT BEZ PRACE!

anonym01 ( 17. června 2019 21:41 )

JAAA OLIGARCHA

anonym01 ( 17. června 2019 21:38 )

TY NEJVYSSI TRESTY PRO TY LEMPLY V BILYCH PLASTICH. JINDY BY MINISTR ZDRAVOTNICTVI PODAL DEMISI, ALE TED SE COSI … K HORSIMU V BURESISTANE, ZE?

Zobrazit celou diskusi
Další videa