Čtvrtek 30. listopadu 2023
Svátek slaví Ondřej, zítra Iva
Zataženo, sněžení -1°C

Adámka nechali krvácet. „Asi něco skrývá,“ opřel se soud do nemocnice a nařídil vydat dokumentaci

Autor: ČTK - 
17. června 2019
12:27

Nemocnice v Pardubicích musí vydat rodině zdravotnickou dokumentaci desetiletého Adámka, který po operaci mandlí skončil v kómatu. Rozhodl o tom odvolací soud. Rodina více než dva roky žádala o kopii záznamu z předoperačního vyšetření přístrojem Somnocheck, nemocnice tvrdila, že to není technicky možné.

„Je to velice smutná záležitost a obrana nemocnice se jeví odvolacímu soudu jako účelová. Pokud by to nebyla tak smutná záležitost, byla by skoro úsměvná,“ řekla předsedkyně senátu Alena Pokorná. Podle ní nemocnice ví, co přístroj umožňuje, ale pouze účelově prodlužuje řízení, aby nebyl vydán záznam. „Asi něco skrývá,“ uvedla Pokorná.

Chlapec byl operován v květnu 2017, čtyři dny po operaci začal masivně krvácet, následkem čehož má poškozený mozek a skončil v bdělém kómatu. Rodina se další žalobou domáhá odškodnění ve výši 22 milionů korun. „Nesmíme polevit ani o píď ve sporu s nemocnicí. Je potřeba nebrat na nikoho ohledy, oni na nás neberou ohledy dva roky,“ řekl dnes novinářům otec chlapce.

Video  Neuvěřitelné záběry lékařky z Pardubic: Adámka (10) nechala krvácet a šla dál! Upadl do kómatu a má poškozený mozek!  - Jitka Pecharová, Blesk
Video se připravuje ...

Pardubická nemocnice případ nechce komentovat. Ve vyjádření ze 4. června uvedla, že ji situace rodiny nezletilého chlapce velmi mrzí. Podle její ředitelky Štěpánky Fraňkové nemocnice s rodinou navázala oficiální kontakt hned druhý den po události a nabízela nejen součinnost, ale také konkrétní podporu a pomoc. Navrhla také společně s pojišťovnou možnost zřízení nelimitovaného otevřeného účtu ke krytí veškerých nákladů spojených s péčí o chlapce a zároveň odškodnění odpovídající závažnosti celé situace na horní hranici poskytované v podobných případech.

Video  Proč musel Adámek (11) trpět na nemocniční chodbě? Režisérka přiblížila šokující dokument  - Blesk TV
Video se připravuje ...

donypan ( 17. června 2019 20:31 )

Ta doktorka a sestra pochopitelně nebyli náležitě finančně ohodnoceni,tak co by se namáhali.

monule77 ( 17. června 2019 16:49 )

Podle mne je to neposkytnutí první pomoci. Zavřít jak lékařku,tak sestru.
Lékaři skládají Hipokratovu přísahu,ale tady na to asi zapomněly.

blond88 ( 17. června 2019 16:48 )

A co s tim máš za problém?

Cigosks ( 17. června 2019 16:15 )

Upřímně to je málo. 100 milionů!!!! Takoví hezký chlapec já kdyš to vyděl z mou přítelkyní tak nám oboum tekli slzy.

joudajoudovy ( 17. června 2019 16:05 )

kolik milionu poskozene rodine pridala redakce blesku, lybuna smucleru a sam bakala?

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud