Středa 24. dubna 2024
Svátek slaví Jiří, zítra Marek
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Dálnici D1 uzavřela noční hromadná nehoda: Na místo museli vyjet záchranáři

Dálnici D1 uzavřela hromadná nehoda: Na místo museli vyjet záchranáři. (Ilustrační foto)
Dálnici D1 uzavřela hromadná nehoda: Na místo museli vyjet záchranáři. (Ilustrační foto)  (Autor: Jiří Čada)
Aktualizováno -
7. září 2019
09:12
Autor: ČTK - 
6. září 2019
22:26

Provoz na dálnici D1 na 188. kilometru u Brna ve směru od Prahy byl v noci na sobotu asi čtyři hodiny zastaven kvůli nehodě dvou kamionů. Záchranáři na místě ošetřili jednoho z řidičů. Záchranné složky v noci zasahovaly i u nehody kamionu a osobního vozu na 181. kilometru, při které se zranili čtyři cizinci. 

Nehoda dvou kamionů se stala v pátek kolem 21:30 u Troubska na Brněnsku, kamiony do sebe byly zaklíněné. Hasiči museli jednoho z řidičů z kabiny vyprostit. "Na místě jsme ošetřili jednoho cizího státního příslušníka, po domluvě jsme jej ponechali na místě," uvedla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Kvůli nehodě museli řidiči jedoucí směrem na Brno opustit D1 na sjezdu číslo 182 u Kývalky. Objízdná trasa vedla přes Veselku a Bosonohy. Dálnici se podařilo zprůjezdnit kolem 2:20.

Záchranné složky zasahovaly po 01:00 i u nehody osobního vozu a kamionu na 181. kilometru u Ostrovačic na Brněnsku ve směru na Prahu. Zranili se při ní podle mluvčí Bothové čtyři cizí státní příslušníci, tři zranění byla lehká, jedno středně těžké. Dva z pacientů skončili v brněnské Fakultní nemocnici v Bohunicích, jeden na brněnské klinice Surgal. Zbývající po domluvě zůstal na místě. V tomto případě byla dálnice podle policejní mluvčí uzavřená asi čtvrt hodiny.

rada42 ( 7. září 2019 05:56 )

Také musím dnes projet D1 - závěť mám sepsanou , pohřeb zajištěn ... držte mi palce...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání