Tragédie na první školní den: Muž ubodal osm žáků základní školy!

Ilustrační foto
Autor: ČTK - 
3. září 2019
09:03

Osm žáků základní školy zabil v pondělí muž v centrální části Číny. Další dvě děti utrpěly při útoku v první den nového školního roku zranění. Jde o další z řady útoků proti školákům, které v zemi dlouhodobě vyvolávají obavy.

Útok se stal v pondělí kolem 8:00 místního času u města En-š' v provincii Chu-pej. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní policii. Policisté v souvislosti s násilným činem zadrželi čtyřicetiletého podezřelého. Motiv útoku není jasný. Policie zatím nesdělila ani to, jakým způsobem byl útok proveden.

Agentura AFP napsala, že podle nepotvrzených zpráv byly oběti ubodány. Zadržený muž byl nedávno propuštěn z vězení, kde si odpykával osmiletý trest za pokus o vraždu. Násilné trestné činy nejsou v Číně ve srovnání s jinými zeměmi příliš časté, v posledních letech se ale množí útoky noži a dalšími bodnými a sečnými zbraněmi na školáky, které si vyžádaly desítky zabitých a zraněných dětí.

Pachateli jsou převážně duševně narušení či frustrovaní muži. V červnu loňského roku ubodal muž před základní školou v Šanghaji dvě děti. Loni v dubnu zahynulo ve střední škole v provincii Šan-si devět studentů při útoku bývalého žáka školy, který se údajně mstil za někdejší šikanu.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud