Zachránci popsali drama na D6: BMW utopené v retenční nádrži vzpírali i s oběťmi

Autor: VaB - 
2. 9. 2019
14:13

Luxusní BMW skončilo v neděli po nehodě na dálnici D6 v retenční nádrži. V autě tou dobou cestovalo pět osob, které se rázem ocitly ve vážném ohrožení. Během dramatické záchranné operace šlo doslova o každou vteřinu.

V neděli v podvečer došlo na 7. kilometru dálnice D6 k nehodě. Řidič osobního auta BMW pravděpodobně nezvládl řízení, prorazil svodidla a skončil v retenční nádrži. V autě tou dobou cestovalo celkem pět osob, které se rázem ocitly ve vážném ohrožení.  

Shodou okolností se ale po téže silnici tou dobou vraceli hasiči ze Středočeského kraje. Mířili domů z Mistrovství ČR v požárním sportu. Když uviděli, co se děje, neváhali ani minutu a do vody pro zraněné skočili. Společně s nimi se posádce auta na pomoc vrhli ještě policista a záchranář soukromé zdravotnické služby. Pomáhali ale také lidé, kteří prostě jeli kolem a u nehody zastavili. 

Video Na dálnici D6 havarovalo auto do retenční nádrže. - David Malík

Z auta, které bylo na střeše a pod vodou, vytáhli osoby, které byly původně zaklíněné v kabině. Auto ve vodě museli otočit a celou dobu nadlehčovat. Jednoho člena posádky totiž nebylo možné rychle vyprostit. Jen díky nemalé námaze zachránců měl hlavu nad hladinou a neutopil se. Tou dobou na místo vyráželo několik sanitek, další profesionální jednotky hasičů a také potápěči z Prahy. 

„Dvě osoby utrpěly vážná mnohačetná poranění a byla u nich nutná intenzivní lékařská péče. Nacházely se v život ohrožujícím stavu a v bezvědomí. Záchranáři okamžitě zahájili resuscitaci a po zajištění dýchacích cest byly připojeny k umělé plicní ventilaci a připraveny k transportu do nemocnic. Další tři osoby utrpěly středně těžká a lehká zranění. Po nezbytné péči byly transportovány do nemocnic,“ uvedla pro Blesk.cz mluvčí záchranné služby Středočeského kraje Petra Effenbergerová. 

Potápěči ze dvou pražských hasičských stanic pak museli prozkoumat utopené auto a celou retenční nádrž. Nebylo jasné, jestli se v ní nádrži ještě někdo nenachází. To se naštěstí nepotvrdilo.  Teprve pak hasiči vrak auta z nádrže vytáhli.  

bizon_pepa ( 2. září 2019 20:32 )

Ta nádrž je na naprosto nevhodném místě. Navíc je před ní hromada hlíny, která auto krásně katapultuje do vzduchu. Možná i proto byl zásahm tak komplikovaný.

offline ( 2. září 2019 17:27 )

Škoda že neuvedli národnost posádky.

a-z- ( 2. září 2019 17:20 )

BMW to je diagnoza.Řidiče tam měli nechat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud