Chorvaté zuří kvůli lodi českého milionáře: Jaký je příběh luxusní jachty, která podle nich znečistila Jadran?

Autor: rc, bs - 
28. 8. 2019
18:49

Chorvaté zuří kvůli luxusní jachtě, která prý podle místních médií u přístavu Komiža na ostrově Vis znečistila Jadran. Podle nich za to může luxusní plavidlo LizMary, které má vlastnit český milionář! Co je zač jachta Dominator 720s, kterou Chorvati obvinili z toho, že do moře vypustila pořádnou dávku lidských výkalů? Jedná se o opravdu ukázkový kousek luxusu! Ne nadarmo výrobce jachtu popisuje jako „krále oceánu“. 

Do Chorvatska rok co rok jezdí stovky českých dovolenkářů, kteří si zemi na Balkáně zamilovali hlavně kvůli čistému moři. Ovšem tuto letní sezonu se čistota moře výrazně zhoršila. Chorvatsko dokonce hlásí desítky kožních infekcí u dětí, které se v Jadranu koupaly. Podle expertů je moře plné fekálií a za znečištěnou vodu mohou hlavně jachty!

Není tedy divu, že Chorvaty rozzuřila fotografie, kterou v přístavu Komiža na ostrově Vis zachytil Andro Ž. a okamžitě ji publikoval na sociální síti. Na fotografii je jachta, která do přístavu vypouští výkaly. ,„Námořní turistika bez kontroly a bez sankcí v živém přenosu. Jachta LizMary vypouští výkaly v přístavu Komiža ve 22:30.“ napsal Andro.

Luxusní sportovní jachta podle chorvatských médií patří českému milionáři! Loď podle chorvatského portálu Morski.hr stojí přibližně 90 milionů korun. Jedná se o luxusní jachtu italského designu a jachtařská společnost slibuje, že druhou takovou na moři určitě jen tak nepotkáte.

Jachta Dominator 720s pojme až osm pasažérů a v jejích útrobách naleznete čtyři kajuty. Luxusní plavidlo disponuje dvěma motory o síle 3100 koní! Je 22,17 metru dlouhá a nádrž pojme 6 tisíc litrů paliva. Že se jedná o italského elegána, je ale poznat hlavně uvnitř lodi. Kajuty jsou z větší části obloženy masivním dřevem a interiér je jinak převážně laděn do slonovinové a bílé barvy.  

Blitz ( 30. srpna 2019 18:01 )

Jsme holt oblíbený národ. A to furt držkáme proti jiným.

Pohybovenadany ( 29. srpna 2019 06:41 )

To se máš čím chlubit , řiť jak Zádveřice !

Pohybovenadany ( 29. srpna 2019 04:29 )

A kam to vypouští Zeman z toho svojeho gumového člunu . Myslím , že se s tím taky nemazlí jak na té jachtě .

borjar ( 29. srpna 2019 03:01 )

Majitel je socan, anebo odesák ???

Pohybovenadany ( 29. srpna 2019 01:39 )

Hlavní je, co na to Greta říká ? A videorozhodči ....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud