Řidič autobusu s dětmi měl v krvi přes 3 promile! Na dálnici havaroval

Autor: VaB - 
12. srpna 2019
14:44

V neděli večer došlo na dálnici D3 u Mitrovic k nehodě autobusu obsazeného dětmi s osobním automobilem. I když to tak možná nevypadá, bylo to vlastně veliké štěstí. Následky totiž mohly být vskutku tragické. Když policisté provedli u řidičů dechovou zkoušku, nestačili se divit. 

K nehodě autobusu a osobního automobilu došlo na odstavném parkovišti u Mitrovic. Autobus se srazil s osobním autem u benzínky blízko sjezdu. „Nehodě došlo tím způsobem, že řidič autobusu popojížděl po odstavném parkovišti  a zachytil o zaparkované osobní auto,“ uvedl policejní mluvčí Miroslav Doubek. 

V autobuse v tu chvíli cestovalo 16 dětí a jejich dospělý doprovod. Naštěstí nedošlo ke zraněním a škody dosáhly zhruba 60 tisíc korun, to nejhorší se ale mělo teprve ukázat. Nakonec bylo štěstí, že to odnesly jen „plechy“.

Během vyšetřování nehody dali policisté oběma účastníkům nehody dýchnout a nestačili se divit! „Řidiči autobusu naměřili policisté nejprve 2,84 promile, a poté dokonce 3,04 promile,“ doplnil Doubek. Řidič převážel děti z Českých Budějovic do Pardubic. Šestnáct nezletilých dětí tak vážně ohrozil na životě! 

Řidič autobusu na místě přišel o řidičák a další jízdu mu policisté zakázali. Dopravce na místo okamžitě vyslal náhradního řidiče. Podle Doubka policisté případ vyšetřují jako podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Řidič tak hrozí až tři roky vězení. 

 

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud