Český řidič za hranicemi vyhodil zbídačenou fenku: Zvíře má na hlavě hluboké krvavé rány

Pejska vyhodili kousek za hranicemi z auta s českou SPZ.
Autor: chal - 
12. 8. 2019
20:01

Lidská krutost nezná hranic. Jako další důkaz dobře poslouží případ týrání psa, se kterým se setkali pracovníci útulku ve slovenské Skalici. Ochránci se od neděle starají o zbídačenou fenku s otevřenými ranami na čumáku. Pejska na Slovensku kousek za hranicemi někdo vyhodil z auta s českou poznávací značkou.

Muž v autě s českou značkou vyhodil zmrzačenou a vystrašenou fenku v Trnovci jen pár kilometrů od hranic s Českou republikou. Děsivá scéna měla svědka. „Poznávací značku jsem nestihla zaznamenat. Bylo to starší BMW stříbrné barvy s českou espézetkou,“ popsala paní Petra. Okamžitě po incidentu zavolala do útulku, jehož pracovníci se psa ujali v neděli vpodvečer.

Pejsek má za sebou obrovské trauma, které ho dost možná poznamenalo nenávratně. Po pracovnících útulku se ze strachu ohání zuby, bojí se. Fenku čeká složitá cesta, než si opět dokáže vybudovat důvěru v lidi. „Tato dušička to bude mít asi na déle. Nereaguje dobře na druhé psy, na prudké pohyby ani na braní prázdné misky od jídla,“ popsala pracovnice útulku Zuzana, s čím se fenka potýká.

Krvavé rány na fenčině čumáku pravděpodobně vznikly od dlouhodobého nošení kovového náhubku nebo si je pejsek otlačil o mříž v kotci, když se snažil najít skulinu a utéct pryč. Rány na těle se nicméně zhojí o poznání rychleji než ty na duši.

Skalický útulek  však nepečuje jen o tohoto pejska, svěřenců má víc. Péče o opuštěné kočky a psy není levná záležitost, zařízení je tak vděčné za jakýkoliv finanční dar, na kterých je jeho činnost závislá. Číslo účtu pro platby z České republiky má útulek na svých internetových stránkách.

Mnau1 ( 14. srpna 2019 05:36 )

Dokud budou sedet ve vlade tito lide, tak se nic nezmeni. Az se budou blizit volby, tak se budou predhanet v slibovani. Je to tak vzdycky. Pro zvirata se za cele roky nezmenilo nic k lepsimu. Nejedna se jen o psy a kocky.

suveren ( 13. srpna 2019 22:02 )

Lidské zrůdy,nezasloužíte si žít.

pepen ( 13. srpna 2019 11:41 )

Je to odporná doba-lidé jsou naštvaní a vybíjí si vztek na nevinných zvířatech!!!Usekl bych mu obě ruce !!!Soudy a práva v této zemi jsou k smíchu....Je to předzvěst něčeho hrozného a katastrofálního !!!!!

houslista ( 13. srpna 2019 09:40 )

pokud soudci budou soudit jako fandové těchto skur.y sy.u bude pokračovat týrání zvířat za podpory skorumpovaných soudcu,soudcovské mafie!!

bibijana ( 13. srpna 2019 08:45 )

Ty utrápené oči tohoto nešťastného psa hovoří za vše. Fenka musela být dlouhodobě týrána.Velice těžko se mně to říká,ale jsou případy,kdy pes je z těch hrůz natolik psychicky narušený, že není absolutně vhodný do adopce. Má nevyzpytatelné reakce, stačí mu sebemenší podnět a třeba útočí a kouše.Jsou tak doživotně odsouzení zůstat v útulcích,zavření v těchto otřesných klecích,protože se s jinými psy nesnesou.Ač mně srdce krvácí a pláču i nad touto fenkou,pokud časem se nezlepší, pak bych raději volila milosrdnou euthanázii, než doživotní vězení v kleci.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud